Будинок магії

Категорія: Проза
Вікова група: 8-10 років

Будинок магії

       Якось в одному чарівному лісі вирішили зустрітись разом всілякі рідкісні істоти. То були неймовірні єдинороги та русалки, фенікси (не феніки, ті що лисиці, а саме фенікси), гноми та навіть ельфи Санти завітали туди. Вони поміркували та й вирішили побудувати на великій галявині власний будиночок, щоб жити там дружно та завжди допомагати один одному, як добрі сусіди. Ідея звичайно ж була гарна, тому всім вона дуже сподобалася. Ось першими на будівництво будинку вирушили працьовиті гноми та всього за два дні вони побудували міцний каркас майбутнього будинку. І це було неочікувано для всіх, бо гноми мали досить легковажні імена: Стриб, Шпунь, та Забіяка Пім. Але секрет їх працездатності був у таємничій силі, яка діяла тільки тоді, коли робота була спрямована на важливу й добру справу. Саме ця сила допомагала гномам залишатися серйозними та ставитися до роботи дуже відповідально. Свою роботу гноми виконали відмінно!

      Отже, далі за роботу взялися єдинороги, та відразу скажу, з їхніми іменами все було гаразд. Звали їх Іскорка, Стар і Лілі. Такі імена їм дуже пасували, бо ці створіння могли перетворити щось зовсім сіре та сумне на фантастичне та сяюче. Навіть іноді траплялося, що виходило щось подібне мільярдам полярних зірок. Все б нічого, але головне потім було завчасно попередити того відчайдуху, який наважувався помилуватися безмежною красою, про необхідність захисних окулярів. А все тому, що звичайні очі були не здатні витримати такої краси та величі.

      Потім, коли єдиноріжки відпрацювали на славу, підтягнулись ельфи. У своєму традиційному різдвяному стилі вони також всюди розвісили найрізноманітніші ялинкові прикраси та всілякі світлові гірлянди. І звичайно ж не обійшлося без їх апетитних льодяників-тростинок. Вони були всюди та дарували кожному відчуття свята. От коли все це бачиш, аж геть забуваєш про якісь там довгі або смішні імена. Яке це має значення, якщо навколо така краса?

       Але повернемось до самого будівництва. Трохи пізніше, через деякий час, до справи приступили чарівні русалки Сюзі та Розі. Удвох вони старанно прикрасили дім мушлями, камінчиками з морського дна та яскравими коралами. Здавалося, що до стін і даху вони прикрипіли всі морські скарби. А як же вони самі цим милувалися! Тут злетілися Фенікси, стали розмальовувати все у насичені червоно-золоті відтінки, а потім ще додали вогняних ліхтариків. Імен у них ніяких не було, всі звали їх просто Вогнедишкі. Вони були останні, хто чаклував над будиночком.

       Нарешті всі чарівні працівники знов вирішили зібратись, щоб подивитися на готовий результат. Але там вийшло так, що тут краще присісти. Картина маслом, як то кажуть наші митці раптом завмерли від несподіванки. Деякі аж вхопилися за голову, а інші трохи не попадали від того, яка споруда у них вийшла. Всі старанно працювали, але ніхто навіть не очікував на ТАКЕ…

Першими порушили тишу єдинороги:

 Не розуміємо, але куди поділося все те неймовірне сяйво, що краще за небесні зорі?!

 Ельфи не відставали:

А ми майже не бачимо різдвяних прикрас, а між тим, їхня магія відома давно та визнана у світі!

 Ось тут і русалки насупились:

  Хм, ми точно знаємо, що краще морських прикрас нічого не існує! Перевірено!

Раптом ситуація переросла у гучний гомін, виникло загальне непорозуміння, яке трохи не вилилося у величезну суперечку. Тільки гноми стояли трохи осторонь.  Вони не дуже розумілися на всіляких прикрашеннях, тому мовчки підводили очі та спостерігали за цим всім із втомленим видом. І ось один з них, не витримавши більше цієї плутанини, покликав самого мудрого мешканця у лісі. Кого б ви думали? Звісно, то був сивий пугач, який неодноразово розв’язував різні лісові халепи, що іноді створювали деякі мешканці тих країв.

    Нарешті пугач, ледве тримаючи серйозний вигляд від побаченої дивної роботи, став мовити вмостившись зручніше на дереві:

  Нема про що сваритися, адже так все одно нічого не вирішити. Послухайте краще мою пораду.

Тут утворилася довгоочікувана тиша, всі дивилися на пугача. 

Я думаю, що ви старанно працювали та хотіли зробити все гарно, у-ууу. Але ж з самого початку ви забули домовитися про те, яким саме має бути ваш будиночок. У-ууу, тож тепер не дивуйтеся, бо у кожного є своя уява про красу, у-ууу. Дослухайтеся один до одного й тоді беріться за справу! Та не забувайте, що всього повинно бути в міру! В мірууу, у-ууу!

І з цими словами пугач злетів над деревами та залишив компанію задля обмірковування.

    Зібравшись наступного разу, друзі вирішили навести лад і все виправити для того, щоб жити всім під одним дахом було приємно, комфортно та затишно. А коли всі роботи завершили, то вийшов в них тоді дійсно справжній будинок магії. Це була магія дивовижної гармонії, взаємопорозуміння та доброго сусідства між усіма мешканцями будинку!

Кінець

Меню