ІСТОРІЯ ПРОЕКТУ

Дитячий літературний конкурс «ПероДактиль»  створений у вересні 2016 року. Уперше презентація конкурсу «ПероДактиль» пройшла в Білій Церкві –  і 10 вересня відтоді вважається його справжнім днем народженням. Ідея створення такого конкурсу знайшла своїх поціновувачів, серед яких звичайні батьки, вчителі , громадські організації, спілки вчителів та бібліотекарів, літературні студії тощо.  За перший рік, у досить короткі терміни вдалось організувати, як збір конкурсних робіт (понад 200 робіт), так і достойну церемонію нагородження. Протягом  2016 року розроблено сайт дитячого літературного конкурсу, відкрито сторінки в соціальних мережах (ФБ), розроблено стиль та дизайн проекту. І вже 10 грудня 2016 року в місті Біла Церква в Будинку органної та камерної музики відбулась перша церемонія нагородженння переможців конкурсу.

У другому сезоні було розроблено стратегію розвитку конкурсу, відповідно, термін збору конкурсних робіт було подовжено, та перенесено церемонію нагородження на більш теплий період. З вересня старт нового циклу розпочався відразу із офлайн заходу «Літературна оселя»  (присвячений дню міста Біла Церква), де запрошеними гостями стали письменники Сашко Дерманський, Сашко Лірник, а також художниця-ілюстраторка Олександра Кондратенко. Уже в листопаді 2018 року було отримано підтримку Міністерства освіти та науки України, завдяки якій, до конкурсу вдалось залучити понад 400 літературно-обдарованих дітей з усіх куточків України. Крім того цього року, завдяки краундфандинговій платформі «Спільнокошт», вдалось отримати активну громадську та фінансову підтримку проекту, і організувати заходи, спрямовані на формування творчої комунікації обдарованих дітей в офлайні, а також виступи в передачах на провідних радіостанціях країни.

У рамках конкурсу було оголошено програму «Меценат Перодактиля», суть якої полягає в наданні безоплатної участі конкурсантам з малозабезпечених, неповних родин, дітям, батьки яких є учасниками АТО, переселенцям із Східних регіонів тощо.  Завдяки даній програмі, у конкурсі змогли додатково взяти участь 12 осіб з різних регіонів України.  Підсумком конкурсу стала участь більш як 400 дітей з усіх куточків України. Географія учасників включає найвіддаленіші куточки України.  А поміж фіналістів Дитячого літературного конкурсу ПероДактиль,  очікувано,перше місце зайняла Київська область, а друге – 44 фіналісти – Донецька область.

У сезоні 2018-2019 конкурс традиційно стартував на початку вересня. Уже в січні повторно вдалось отримати підтримку Міністерства освіти та науки України. Було проведено близько 10 публічних подій, виступи на радіоефірах провідних радіостанцій країни. Із нововведень цього року – було розроблено та проведено вебінари та лекції, які спрямовані на розвиток літературної майстерності у дітей. Також серед досягнень цього року можна відмітити розробку та видання збірки-альманаху, де вміщені роботи фіналістів проекту (близько 90 творів).

Крім того партнерами конкурсу, зокрема газетою «Копійка» та журналом «Однокласник», публікуються твори наших учасників, що є гарним початком для подальшого творчого зростання дітей та молоді, та безумовно мотивуючим фактором для подальшого зростання та вдосконалення в літературному напрямку.

Меню