Кузьменко Марія


Привіт! Я з Білої Церкви, що під Києвом. Навчаюсь у Білоцерківській гімназії номер 1 в найкращому класі! У конкурсі беру участь вдруге і рада, що він є саме таким! 
1.Який Ваш улюблений літературний герой і чому?
Моїм улюбленим казковим героєм є Поліанна. Тому що вона вміє знаходити у всіх і у всьому щось хороше. Вміє радіти життю і дружити навіть з тими хто їй не подобається і це мені в ній надихає , адже це дуже корисні вміння усім людям, щоб бути просто щасливими. 

2. Якщо Ви потрапите в найдивнішу країну, то якою б вона була?

Там би всі не могли спілкуватися віч-на-віч . Бо розмовляли б по телефону, чи писали один одному у соціальних мережах. І коли б мешканцям задавати найпростіші питання, наприклад дорогу до найближчого супермаркету, а вони б не знали, що відповісти, адже до розмови у реальному просторі та часі, а не в віртуальному, вони не звикли.

3. З ким би з міфологічних чи казкових героїв Ви погодились би випити філіжанку чаю чи шоколаду і чому?

Напевно, з Герміоною Грейнжер, бо вона розумна і з нею є про що поспілкуватися, а ще дівчинка добре знається на магії, що мені теж цікаво. Її школа не звичайна , я б хотіла у такій повчитися.

4. Яким має бути Автор?
Автор має бути розумним, Це Головне! І звісно КМІТЛИВИМ!- у своїх творах.

5.Яка з прочитаних книг на Вас справила найбільше враження і чому?
Найбільше на мене справила враження книга яка носить назву – « Русалонька із 7-го В».
Бо в цьому творі Автор вміє хитро переплітати сюжети і робити чудові заплутану детективну розв’язку. А ще вміє щільно охоплювати події у своєму творі, що від книжки ні на мить не можна відірватися, бо здається, якщо відвернешся в інший бік, то пропустиш щось важливе.

6. В чому/кому Ви шукаєте натхнення, що воно таке і як його віднайти?

Для мене натхнення це – моя сім’я, природа, звуки, речі. Буває дивишся на музичну скриньку і ненароком складається новий сюжет, чи розв’язка до свого твору. Натхнення можна «вловити» перечитавши одну зі своїх улюблених книг від яких тобі хочеться творити. Або поспілкуватись з людиною, яку вам би хотілося наслідувати. 


7.В якому жанрі Ви полюбляєте писати свої твори і чому?

Свої твори мені подобається писати в двох жанрах – госторосюжетний детектив і фентазі. Напевно в мене це добре виходить бо я маю свою молодшу сестру, якій дуже цікаві мої пригодницькі твори. Я й сама полюбляю читати книжки у таких жанрах. Раніше твори я писала для сестри, тому і шліфую тепер вміння працювати в цих жанрах.

8. Ким із казкових персонажів хотілось би стати хоч на годину?

Я читала книгу «Таємниця підводного човна» і я б хотіла стати страусом якого звали Футболом, а ніжніше Футбиком або Галкою - його господаркою- дівчиною з кісками і якої багато вірних друзів- хлопчаків.

9. Опишіть власне робоче місце?

Моїм робочим місцем є моя парта . Свої твори я пишу на ноутбуці який знаходиться на моєму столі – парті. Воно мені дуже зручне і мене все влаштовує.

10. Придумайте та опишіть власного українського супер-героя.
Моїм українським супер- героєм є Вовкодівчина. Це звичайна дівчинка, яка вміє перетворюватися в справжнього вовка, коли якась людина потребує допомоги. Але вовчиця вона не звичайна, а з яскраво блакитними очима. Вона врятовує людей по всій планеті в образі вовчиці. Її зовнішність у людській подобі є типовою для українців. Чорна довга коса, гарні сині очі. А її душа настільки гарна , що не кожна красуня чи багатійка може з нею позмагатись.

11. Якщо б Ви мали можливість обирати надможливість, то яку саме обрали б і чому?
Я б стала Русалкою. Це моя мрія. Підводний світ такий різноманітний і він мене з роками вабить все сильніше. 

12. Чому саме і коли прийшла ідея написати книгу?
Ще з малечку я пробувала писати казки. Звичайно вони були скрючені і безглузді але з часом, як кажуть ріжні, вони ставали дедалі кращі. Згодом, я хотіла почути думку відомих письменників про те, що я пишу. Тому і вирішила взяти участь у конкурсі. 

13. З якою видатною постаттю сучасності Ви б хотіли би товаришувати?
Емма Вотсон.

14. Якби винайшли машину часу, то куди саме хотілось потрапити?
Мені краще живеться в теперішньому часі. Бо за часи динозаврів мене б зїли, в середньовіччі б я не потоваришувала б з лицарями і каверзними принцесами, а в майбутньому не відомо що буде…може щось невідоме, до якого я не готова.

15. П’ять речей дозволяють взяти на безлюдний острів. Які б вони були у Вас?
Це були б : Друга 
(хоч не овсім і річ) , бо на безлюдному острові треба спілкування щоб не збожеволіти, книгу по виживанню на островах, запальничку та ніж і набір для будівництва.

16. Найцікавіша книга для Вас, яка вона?
Вона має бути цікавою для цільової аудиторії мого віку, пригодницька , або детективна. А також має бути гостросюжетною. Автор цієї книги має зв’язувати події між собою дуже тісно, щоб було цікаво читати не тільки постійним читачам цього автора а й новеньким книгоманам.

17. Як Ваші рідні ставляться до того, що Ви пишете? Чи читають? Хто підтримує найбільше?

Мої рідні поважають мою творчість, та всі новенькі доробки читає кожен член родини. Найбільше мої твори подобаються моїй сеструні Олюшці , мамі і татові.

18. Найзаповітніша мрія: яка вона?
Я мрію про власну собаку, чи кішку,хом’ячка чи черепашку. Я дуже люблю тварин і вони мене теж. А ще моєю мрією є поїхати до Австралії і довідатись про неї більше. А ще хочу до Китаю, щоб побачити панду.

19. Які є захоплення, окрім літератури?
Я займаюся англійською мовою, музикою (скрипкою і фортепіано), та найбільшим моїм захопленням є малювання та ілюстрація дитячих книг.

20. Над чим працюєте зараз і про що будете писати?
Наразі я працюю над десятьма творами . До червня планую закінчити три із них. Мої твори дуже великі за обсягом тому не дивуйтесь, що до червня.

21. Щоб Ви побажали учасникам конкурсу?
Успіху у подальших звершеннях у сфері літератури. Та перемоги в першу чергу над собою та своїми страхами.

22. Що для Вас є щастя? Яку людину можна назвати щасливою?
Щасливою людиною може бути кожен. Основний чинник є родина, друзі та спілкування. Людина може бути щасливою роблячи улюблену справу чи просто граючись на вулиці разом із своїми друзями.

23. Як Ви ставитеся до критики власних творів?
Коли мене критикують я вбираю потрібну мені критику і відштовхую не потрібну. Якщо критика дійсно стосується мого твору я пробую щось змінити і порівняти : мій твір краще зі змінами , чи без них? Чи за змінами у творі я не загубила нитку суті? І таке інше.

24. На що саме Ви б витратили свій перший гонорар?
Свій перший ( Великий грошима) гонорар я б витратила на подорож до Діснейленду чи Єгипту.

25. Чому саме Ви вирішили взяти участь в конкурсі «ПероДактиль»?
Тому що я б хотіла почути думки професіоналів на мої доробки? Як вони ставляться до моїх творів? Чи є в моїх творах потенціал? Чи розвиватись мені далі у цій сфері?