Ярош Таїсія1. Який Ваш улюблений літературний герой і чому?
Вважаю для себе улюбленою героїнею Енн з книги «Енн із Зелених Дахів». У ній я впізнаю себе. Вона також, як і я, мрійлива, з фантазією, і має справжню подругу.
2. Якщо Ви потрапите в найдивнішу країну, то якою б вона була?
Це була б Країна Літератури. Кожна дитина тут народжувалася б з хистом до писання творів. Тут було б багато чудових книжок і люди б були освічені і начитані.
3. З ким би з міфологічних чи казкових героїв Ви погодились би випити філіжанку чаю чи шоколаду
і чому?
Я б випила гарячий шоколад з Афродитою, богинею краси і кохання, та Енн, оскільки ці герої мене зацікавили, коли я дізналась про них. Також дуже хочу потоваришувати з власними придуманими героями. Впевнена, що буде цікава розмова…)
4. Яким має бути Автор?
Саме слово - Автор, таке величне і красномовне. Автор не має боятися критики, у творах висловлювати власні думки. Його твори мають містити вагомий вклад креативності. На мою думку, існує схема написання творів, або три слова, що можуть охарактеризувати, яким має бути твір. Це такі слова-креативність, інтрига, і щирість.
5. Яка з прочитаних книг на Вас справила найбільше враження і чому?
Це може здатися дуже дивним. Але мені допомагає й досі книга для читання дорослими дітям «Сонечко і Барвиста Веселка». Божу корівку навіть на руці не видно, але яка вона хоробра!
6. В чому/кому Ви шукаєте натхнення, що воно таке і як його віднайти?
Я не шукаю натхнення, воно зустрічає мене неочікувано. Одного разу я подивилася у вікно. Був зимовий вечір. Світилися лише кілька вікон. Я сіла і написала один з моїх найкращих віршів. Деколи надихають малюнки і фотографії. Я вважаю, що натхнення – це стан, коли людині приходить ідея і її дуже хочеться втілити - в уяві або й на папері чи комп’ютері. Натхнення можна знайти у павутинці, у дощику, в сонечку і в пишних шатах дерев. Натхнення справді ховається у кожному подиху світу.
7. В якому жанрі Ви полюбляєте писати свої твори і чому?
Люблю писати у жанрі фантастики. Іноді пишу повісті, але ще жодної не закінчила)))). Починала писати роман.
8. Ким із казкових персонажів хотілось би стати хоч на годину?
Я би хотіла стати Женею Киселем з книги Всеволода Нестайка «Неймовірні детективи», тому що його роль в цій книзі дуже велика і в ній він стає детективом разом з поліцейським.
9. Опишіть власне робоче місце?
Це парта з рожевою настільною лампою, стосами книжок і зошитів і гордими, неакуратними записами про те, що я заповнила творами зошит на шістдесят сторінок. Іноді на моєму столі лежать календарики з красивими фотографіями, що мене надихають.
10. Придумайте та опишіть власного українського супер-героя.
Гадаю, супер – герої є серед нас. І це не обов’язково лише сміливі військові, які зараз стоять на фронті. Кожна людина- насправді супер- герой. Важливо лише вказати на здібності до чогось і розвивати їх, щоб потім дістати від зусиль плід. Також мене вражає витривалість інвалідів. Деякі з них,навіть коли мають травми, ведуть цікаве життя, стараються забути про своє нещастя, і деколи навіть їхнє життя яскравіше і набагато насиченіше, ніж життя здорових людей, які мають усе, що їм потрібно.
11. Якщо б Ви мали можливість обирати надможливість, то яку саме обрали б і чому?
Я би дуже хотіла читати думки. Для автора це важливо. Йому треба знати вподобання і бажання людей. А ще дуже хотіла б мати вміння оживляти казкових персонажів, щоб вони були серед нас, і ми могли з ними говорити і дізнаватись якими вони є насправді, що ще трапляється у них в житті.
12. Чому саме і коли прийшла ідея написати книгу?
Одного разу я була в магазині і у мене з’явилася у голові назва. Просто дивилася на продукти. І думала…)))))
13. З якою видатною постаттю сучасності Ви б хотіли би товаришувати?
Мене вражають малюнки Євгенії Гапчинської. Вона чудово малює. А якщо почитати ще й вітальні віршики у листівках з її малюнками, вони дуже гарні!
14. Якби винайшли машину часу, то куди саме хотілось потрапити?
Часів, у які б я хотіла потрапити, дуже багато. Адже кожен час по - своєму особливий і вражаючий. У всі століття створювалися нові вироби, придумувалися і втілювалися нові технології. Але найбільше хочеться потрапити у Середньовіччя, адже тоді жив легендарний Леонардо да Вінчі.
15. П’ять речей дозволяють взяти на безлюдний острів. Які б вони були у Вас?
Товстезна збірка усіх творів В.Нестайка, одяг,товстий записник, ручка, їжа й вода.
16. Найцікавіша книга для Вас, яка вона?
Гостросюжетна книга з елементами магії.
17. Як Ваші рідні ставляться до того, що Ви пишете? Чи читають? Хто підтримує найбільше?
Завжди чекають нових творів, щиро радіють, коли є якісь успіхи в літературі. Не можу виділити найбільшого шанувальника. Всім подобається!))))
18. Найзаповітніша мрія: яка вона?
Яскрава, весела, повітряна, усміхнена!)))
19. Які є захоплення, окрім літератури?
Я із задоволенням готую своє печиво,іноді танцюю. Також люблю творити щось своїми руками. Знімаю відео для ютуб - каналу і записую власні аудіо- вистави, де граю всі ролі))).
20. Над чим працюєте зараз і про що будете писати?
Я писатиму про дощ, а зараз продовжую повість «Стіл письменника Роберта Фолла».
21. Щоб Ви побажали учасникам конкурсу?
Бажаю усім весняного настрою,літнього тепла в душі, осіннього натхнення і зимових веселощів…
22. Що для Вас є щастя? Яку людину можна назвати щасливою?
Для мене щастя - це коли я потрібна людям. Щаслива та людина, яка завжди усміхається, що радіє життю. Також можна назвати щасливою людиною, ту людину,яка займається улюбленою справою.
23. Як Ви ставитеся до критики власних творів?
Якщо на мою думку твір дуже вдалий, то не виправляю. Але на критику не ображаюся, адже знаю, що вона допомагає вдосконалитись. Хоча лишень зараз зрозуміла, що ті книжки, які ми бачимо на полицях книгарень, переправляли коректори і не кожна була у такому вигляді, коли її принесли у видавництво.
24. На що саме Ви б витратили свій перший гонорар?
Мабуть, на ноутбук. Він потрібен для роботи і для того, щоб увечері просто відпочити…
25. Чому саме Ви вирішили взяти участь в конкурсі «ПероДактиль»?
Мені розповіла про конкурс моя найулюбленіша вчителька - Чуйко Галина Михайлівна. А ще мені сподобалися умови конкурсу, журі, і сайт.