Чечеренко ДаринаДата і місце народження: 08.01.2006 р., м.Мелітополь, Запорізька область.

Освіта:
Палац дитячої та юнацької творчості Мелітопольської міської ради Запорізької області, Народний художній колектив літературно-художня студія “Слово” (керівник Дегтярьова Ірина Геннадіївна).

Займається у літературно-художній студії “Слово” з 6 років.
Пише вірші та прозові твори, постійна ведуча міських концертів та концертів Палацу творчості, виконавиця головних ролей у театральних виставах, неодноразовий лауреат міських, обласних та міжнародних конкурсів у жанрі “Художнє читання”.

2014 рік
Лауреат I ступеня міського конкурсу юних талантів “Зоряний дощ”

2015 рік
Лауреат I ступеня міського конкурсу юних талантів “Зоряний дощ”
Лауреат II ступеня обласного фестивалю - конкурсу дитячих та юнацьких колективів “Світ театру та я”
м. Запоріжжя

2016 рік
Лауреат II ступеня Всеукраїнського конкурсу театру та мистецтва слова “Зорепад талантів” м. Дніпро
Лауреат I ступеня міського конкурсу юних талантів “Зоряний дощ”
Переможець конкурсу читців поезіі Л.Костенко.

2017 рік
Лауреат I ступеня міського конкурсу юних талантів “Зоряний дощ”
Лауреат I ступеня обласного фестивалю - конкурсу дитячих та юнацьких колективів “Світ театру та я”
м. Запоріжжя
Переможець конкурсу читців поезії Л.Українки.

2018 рік
Лауреат I ступеня міського конкурсу “Чарівні рядки поезії”.
Переможець міського відкритого мистецького проекту “Віночок Кобзареві”.

1. Який Ваш улюблений літературний герой і чому?

Улюблений літературний герой - Робінзон Крузо,тому що у складній життєвій ситуаціі він не склав руки та завдяки винахідливості та працелюбності вижив на безлюдному острові.

2. Якщо Ви потрапите в найдивнішу країну, то якою б вона була?
Якщо б я потрапила у надзвичайну країну, її краєвиди дивували б кожного! Всюди грала б чудова музика, яка надихала б мене на написання нових творів. У цій країні усі люди були б щирі один до одного, захоплювалися літературою та мали б таку надзвичайну фантазію, яка б спалахувала яскравими барвами!

3. З ким би з міфологічних чи казкових героїв Ви погодились би випити філіжанку чаю чи шоколаду і чому?
Якщо б у мене видалася така нагода, то я б випила ароматного чаю та поласувала шоколадом з будь-яким героєм грецької міфології. Бо це б дало мені змогу з перших вуст почути, які саме події з міфів відбувалися насправді та більше дізнатися про давні звичаї, медицину та побутове життя давніх греків.

4. Яким має бути Автор?
У наш час не так багато людей захоплюються літературою. У кожного, мабуть, своя суб’єктивна думка з цього приводу. Я вважаю, що автор повинен “тонути” у своїх творах, кожною клітинкою відчувати ідею та зміст. А найголовніше, писати твори виключно за покликом душі та ні в якому разі на замовлення.

5. Яка з прочитаних книг на Вас справила найбільше враження і чому?
Я обожнюю пригодницькі твори. “П’ятнадцятирічний капітан” та вже згаданий мною “Робінзон Крузо” - мої найулюбленіші! Ці книги захоплюють мене, я ніби перетворююсь на героїв твору, потрапляю у атмосферу пригодницьких подій, ніби я сама знаходжу вихід із складних ситуацій, успішно долаю всі труднощі та виходжу переможцем!

6. В чому/кому Ви шукаєте натхнення, що воно таке і як його віднайти?
У мене найчастіше з’являється натхнення після прослуховування музики,через почуття ностальгії, воно може з’явитися через неймовірну красу навколо, до речі, найчастіше саме так і трапляється. Дуже часто поети та письменники втрачають натхнення та довго не можуть писати твори. Саме тоді, вони збентежені пошуком натхнення. Де та як його віднайти? На мою думку, потрібно звільнити свій розум від зайвого, після цього, раджу почитати поезії інших авторів - і натхнення обов’язково до вас повернеться!

7. В якому жанрі Ви полюбляєте писати свої твори і чому?
Найкраще у мене виходить написання ліричних творів. Можливо тому, що я вмію тонко відчувати події,почуття людей. 

8. Ким із казковий персонажів хотілось би стати хоч на годину?
Я би дуже хотіла перетворитися на Клима з твору “Таємне товариство боягузів або засіб від страху”, бо я теж хочу потрапити у таку незабутню пригоду.

9. Опишіть власне робоче місце?
Моє робоче місце дуже затишне. Це ніби мій особистий світ. Мама створила його для мене у рожево- фіолетових тонах! З правого боку дружно живуть різні ручки та чудернацькі олівці. Це мої особливі помічники! Часом, я пишу твори ручкою, часом - олівцем. Чому так? Я й сама не можу відповісти на це питання. Можливо, це залежить від настрою. З лівого боку зручно розташувалась затишна настільна лампа. Зверху наді мною - стрункі ряди поличок, де живуть мої найкращі друзі - книжки! Вони, як старші товариші, ніби підказують мені зверху, допомагають та підтримують! Коли я знаходжуся тут, для мене перестає існувати все навколо, бо я поринаю у свої думки та фантазіі. Це ідеальне місце для творчості!

10. Придумайте та опишіть власного українського супер-героя.
І в Україні не без супер-героїв! Зустрічайте - Капітан Галушка та Леді Борщ! Ці двоє захищають українців від Містера Фаст Фуд і привчають до смачних національних страв! Вони завжди на сторожі нашого здоров’я!

11. Якщо б Ви мали можливість обирати надможливість, то яку саме обрали б і чому?
Із надможливостей я би обрала вміння читати думки. Бо у нашому неідеальному світі люди часто кажуть одне, а думають зовсім інше!

12. Чому саме і коли прийшла ідея написати книгу?
Як я вже казала, натхнення може з’явитися несподівано з будь-чого. Так було і цього разу. Я повернулася зі школи, присіла за своє затишне місце і почалося….Вийшло дуже непогано!

13. З якою видатною постаттю сучасності Ви б хотіли би товаришувати?
Я би хотіла товаришувати з Ігорем Ласточкіним - чудовим гумористом та шоу- меном. Під час перегляду шоу з його участю, мій настрій завжди покращується! Я мрію з ним товаришувати, бо з такою людиною ніколи не засумєш!!

14. Якби винайшли машину часу, то куди саме хотілось потрапити?
Якби я винайшла машину часу, я хотіла б потрапити у майбутнє. Чому не в минуле? Бо про минуле ми можемо дізнатися з підручників, а майбутнє ніхто не може передбачити. Я б хотіла побачити всі новітні технології, а коли повернулася б, то розповіла б про цікаві досягнення.

15. П’ять речей дозволяють взяти на безлюдний острів. Які б вони були у Вас?
На безлюдний острів я би взяла щоденник, щоб записувати всі події, книгу, свою собаку, аптечку та інструмент для видобування їжі.

16. Найцікавіша книга для Вас, яка вона?
Найцікавіша книга - книга, яка має настільки захоплюючий сюжет, від якого неможливо відірватися!

17. Як Ваші рідні ставляться до того, що Ви пишете? Чи читають? Хто підтримує найбільше?
Моя родина дуже добре ставиться до моїх “перших проб пера”. Найбільше мене підтримує матуся. Дуже часто ми влаштовуємо домашні літературні вечори, де я із задоволенням читаю свої твори.

18. Найзаповітніша мрія: яка вона?
Найзаповітніша мрія це та, від однієї думки про яку, біжать мурахи по спині! Моя найзаповітніша мрія вже здійснилася! Матуся подарувала мені собаку породи Чіхуа-Хуа. Тепер у мене є Муха (так звати мого чотирилапого друга, бо вона така крихітна, як муха)!

19. Які є захоплення, окрім літератури?
Література - не єдине, що мене цікавить. Я також чудово малюю, співаю у великому дитячому хорі “Радість”, поглиблено вивчаю англійську мову і математику.

20. Над чим працюєте зараз і про що будете писати?
Зараз я працюю над казкою “Диво”, а у найближчий час задумала написати кілька віршів про весну.

21. Щоб Ви побажали учасникам конкурсу?
Бажаю всім учасникам творчих успіхів та багато посмішок, бо наше життя повинно завжди світити, як сонечко!

22. Що для Вас є щастя? Яку людину можна назвати щасливою?
Я можу сказати впевнено, що щастя завжди поряд з нами, воно у всьому: у чудовому настрої, у обіймах рідних людей. Повірте, щастя - це не купа грошей. Щастя - це наше життя!

23. Як Ви ставитеся до критики власних творів?
Критика допомагає мені удосконалювати мої твори. Я уважно прислухаюся до зауважень та роблю висновки. 

24. На що саме Ви б витратили свій перший гонорар?
Віддала б матусі.

25. Чому саме Ви вирішили взяти участь в конкурсі «ПероДактиль»?
Я вирішила взяти участь у конкурсі, бо хотіла, щоб мої твори прочитали не тільки батьки, вчителі та друзі, але й люди, яких я навіть не знаю.