Федорчук РоманНародився 14.06.2006р. у м.Львів. Навчаюсь у 6 класі НВК «Школа-гімназія «Сихівська».
5 років займаюсь айкідо, граю на гітарі, вивчаю англійську та іспанську мови, відвідую театральний гурток. Пробую себе в ролі ведучого-журналіста дитячої телепрограми «Рожеві окуляри», яка транслюється на телеканалі «Правда ТУТ». Понад усе люблю читати. Мрію стати актором.

1. Який Ваш улюблений літературний герой і чому?
Думаю, що у мене немає конкретних улюблених героїв , оскільки, кожна книга для мене особлива. Але якщо ми говоримо про найнайнайулюбленіших героїв то я, звісно ж , назву Трурля зі книги Станіслава Лема “Сім подорожей Трурля і Кляпавція “. В його, часом безрозсудних, вчинках я часто впізнаю себе.

2. Якщо Ви потрапите в найдивнішу країну, то якою б вона була?
Я думаю, що така країна мала б бути країною серйозних людей. Усмішки там би осуджувалися, або карались би законом. Заборонено було б говорити з іншими без нагальної потреби і причини. На лицях у них не було б жодної зморшки. Так, в цій країні не було б війн, але навряд, чи через те, що це була б країна доброти.

3. З ким би з міфологічних чи казкових героїв Ви погодились би випити філіжанку чаю чи шоколаду і чому?
Я в дитинстві любив читати казки про Вінні-Пуха. Мені подобався цей ненажерливий і добрий товстунець , і я дуже хотів з ним познайомитись. Колись, мені снилися сни, що ми зустрічаємося і чаюємо в нього на кухні разом з П`ятачком і Тигром. Я б хотів щоб ці чаювання відбулися насправді. 


4. Яким має бути Автор?
Дивлячись про що і для кого Автор має писати. Якщо це Автор для дорослих - це має бути романтична і широка натура. Він має бути добродушним але серйозним, і часто мандрувати, щоб брати десь творчий матеріал для книг. Дитячий автор - має бути дитиною в душі, розуміти їх проблеми сприймати світ по- дитячому. Часто має спілкуватись і бавитись з дітьми, щоб не втратити цей “ дитячий “характер.


5. Яка з прочитаних книг на Вас справила найбільше враження і чому?
Найбільше, з недавно прочитаних книг, мене вразила і довела до сліз книга “ Хатина дядька Тома”. В ній дуже тонко і проникливо описане поводження з рабами в Америці. Раби, навіть, не могли вирішити найдрібніші питання стосовно своєї долі. В кінці книги мене розчулило і потягло на сльози.


6. В чому/кому Ви шукаєте натхнення, що воно таке і як його віднайти?
Натхнення, хочу вам сказати, дуже мінлива штука. Коли ти змучений в голові прокидається натхнення - та ледве ти витягаєш зошит і пишеш перший розділ - воно незбагненним чином зникає. В мене зараз багато таких начерків і деякі з них я закінчую, інші переношу в наступні розповіді, а деякі знаходжу через місяці, і здивовано чухаю голову, бо не розумію звідки в мене взялись такі ідеї.


7. В якому жанрі Ви полюбляєте писати свої твори і чому?
Проза і тільки проза. Вірші не для мене, хоч і їх деколи складаю. Я бачу свої твори лише виключно в прозі. Мої вірші часто без рими, і я не задоволений ними, відчуваю потребу виправити все. Напевно, віршування не для мене.


8. Ким із казковий персонажів хотілось би стати хоч на годину?
Ну, важке питання. Всіма хотілося б побути. Але все ж, я хотів би стати лікарем Айболитем. Цікаво було б розуміти мову тварин, лікувати їх, адже робота хоч і клопітка, та все ж цікава. Хотілося б мати ручного папугу. Та й просто побути на природі з тваринками.


9. Опишіть власне робоче місце?
О, це важко. Мій стіл рідко буває ідеально прибраним. Це навіть не “творчий безлад” ,а “творчий тарарам”. Як мінімум на столі має лежати десять книг, просто щоб були під рукою. Також лежить багато зошитів з записами. Звичайно, лежать уроки. Праворуч завжди лежать конструктори з якими я придумую історії. От такий в мене стіл.


10. Придумайте та опишіть власного українського супер-героя.
Думаю, це був би по-перше чесний, а по-друге розумний чоловік. По-третє, мав би бути з фантазією та інтуїцією. Мав би вміти передбачати ворожі вчинки. М`язи йому були б не потрібні - він паралізовував би словом. І , так, це мав би бути письменник.11. Якщо б Ви мали можливість обирати надможливість, то яку саме обрали б і чому?
Напевно, я б обрав надможливість стирати пам`ять злим людям. Планують війну, а тут - бац! І нема пам`яті. Планують терористичний акт - бац і забули, що таке бомба. Планують накапостити - бац і забули хто твій ворог. Думаю, це пригодилося б. 


12. Чому саме і коли прийшла ідея написати книгу?
Ідея написати книгу “Огірковий король” прийшла до мене ще в три роки. Тоді я захищав баняк огірків, які принесла бабуся, і не дозволяв іх чистити. Мене так і називали - Огірковий король. Потім, я забув про цю ситуацію і згадав лише минулого літа. Тоді ми з моїм двоюрідним братом придумали гру в королівства і назвали їх Огіркове і Кропове. А цієї осені я придумав казку про це все і записав її.


13. З якою видатною постаттю сучасності Ви б хотіли би товаришувати?
Я нещодавно брав інтерв`ю в дуже цікавої особистості. Це письменник Любко Дереш. Він пише, здебільшого, для підлітків, але його твори зацікавлюють і старше покоління читачів. Було б цікаво і пізнавально мати такого друга. 


14. Якби винайшли машину часу, то куди саме хотілось потрапити?
Напевно, я хотів би потрапити в Стародавній Рим, за часів Цезаря. Хотілося б показати сенату підручник історії! Цезар би напевно, з глузду з`їхав , якби дізнався що на його честь назвали салат! Також хотілося б, просто погулятися, ще цілим, Колізеєм.


15. П’ять речей дозволяють взяти на безлюдний острів. Які б вони були у Вас?
Думаю, я взяв би сокиру, намет, годинник, книгу на 20000-яч сторінок і 20000-но сторінковий блокнот з ручкою. Сокиру - щоб рубати дрова. В наметі я би спав , або складав би свій реманент. Годинник- щоб знати час, а книгу – так, щоб не нудьгувати. Блокнот -щоб записувати ідеї.

16. Найцікавіша книга для Вас, яка вона?
Найцікавіша книга для мене - це книга Станіслава Лема “Кіберіада”, “Казки роботів”, або “Сім подорожей Трурля і Кляпавція”. У цих книгах, крім пригод роботів, висміюються ще й вади людей. Я б радив почитати усім!

17. Як Ваші рідні ставляться до того, що Ви пишете? Чи читають? Хто підтримує найбільше?
Так, підтримують усі. Від сестри, мами й тата, бабусь, дідусів, прабабусі до двоюрідних брата і сестри. Так, усі вони читають мої твори і підтримують. Напевно, нема нікого, хто підтримував, би менше або більше - усі підтримують однаково.


18. Найзаповітніша мрія: яка вона?
Моя найзаповітніша мрія - створити у Львові український Голлівуд. Адже українські фільми рідко показують за кордоном. Треба зробити такі фільми, щоб у всьому світі заговорили про Україну, про її фільми, про твори, про видатних акторів , про нашу культуру.


19. Які є захоплення, окрім літератури?
Займаюся театральним мистецтвом, бо крім написання книг, хочу бути актором. Також займаюся айкідо.

20. Над чим працюєте зараз і про що будете писати?
Зараз я працюю над новою книгою. Це буде фантастика про інопланетян, які живуть на землі, і людей, які борються з ними.


21. Щоб Ви побажали учасникам конкурсу?
Що перемога не головне, основне знати, що в душі ти справжній письменник. Не потрібно закидати письменництво, якщо щось не вдається. Важливо працювати над своєю роботою, прислухатись до критики і виправляти помилки.


22. Що для Вас є щастя? Яку людину можна назвати щасливою?
Кожна людина бачить щастя по-своєму. Особисто для мене, щастя - це моя сім`я, а для інших людей це можливо щось інше.


23. Як Ви ставитеся до критики власних творів?
Від рідних критику я сприймаю гірше, ніж від сторонніх людей. Просто, коли тебе критикує хтось, хто не знайомий з тобою, легше переживаєш критику. А від рідних критика для мене, деколи, спершу, виглядає як образа.


24. На що саме Ви б витратили свій перший гонорар?
Думаю, купив би собі блокнот і ручку і посидів би на природі, думаючи про твори.

25. Чому саме Ви вирішили взяти участь в конкурсі «ПероДактиль»?
Хотів спробувати свої сили в конкурсі, почитати твори інших, трохи позмагатися. Можливо, хотів щоб ще хтось прочитав мої твори крім рідних.