Уйманова Василина

Я, Уйманова Василина Олександрівна, народилася 5 вересня 2001 року в місті Кременчуці Полтавської області. Освіту я розпочала у Кременчуцькій спеціалізованій школі І-ІІІ ступенів №10 з поглибленим вивченням англійскьої мови у 2007 році. На даний момент проживаю в місті Картерсвіллі (Cartersville) штату Вірджинії Сполучених Штатів Америки й відвідую Кемберлендську школу (Cumberland High School).

Шкільні досягнення:
● 2015 рік:
➢ Диплом: міська олімпіада з німецької мови - перше місце.
➢ Диплом: міська олімпіада з англійської мови - друге місце.
➢ 2015-2016 навчальний рік:
➢ Диплом: міська олімпіада з німецької мови - перше місце.
➢ Диплом: міська олімпіада з англійської мови - перше місце.
➢ Диплом: обласна олімпіада з німецької мови - третє місце.
➢ Диплом: обласна олімпіада з англійської мови - друге місце.
● 2016-2017 навчальний рік:
➔ Диплом: міська олімпіада з німецької мови - перше місце.
➔ Диплом: міська олімпіада з англійської мови - перше місце.
➔ Диплом: обласна олімпіада з німецької мови - третє місце.
➔ Диплом: обласна олімпіада з англійської мови - друге місце.
➔ Диплом: обласний етап конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН - третє місце.
● 2017-2018 навчальний рік:
❖ Фіналістка програми FLEX - Future Leaders Exchange Program.
❖ Обласний конкурс з оцінювання коней Block & Bridle (Horse Judging Contest) - третє місце загальний виступ (Overall Performance).
❖ Обласний конкурс з оцінювання коней Block & Bridle (Horse Judging Contest) - друге місце за оцінювання класу зашморгу (Halter Division).
❖ Обласний конкурс з оцінювання коней Block & Bridle (Horse Judging Contest) - четверте місце за вербальний опис коней (Oral Reasons).

Позашкільні досягнення:

➢ Грамота: друге місце в першості басейну "Нептун" з плавання 25м вільним стилем, 19 грудня 2015 року.
➢ У травні 2015 року здала екзамен з німецького Гьоте Інституту (Goethe-Institut), підтверджуючий знання німецької мови на рівні А2.
➢ Літо 2015 року, літо 2016 року - відвідування спортивної школи з метою практики веслування.
➢ У травні 2016 року здала екзамен з німецького Гьоте Інституту (Goethe-Institut), підтверджуючий знання німецької мови на рівні В1.
➢ Травень 2017 року: третє місце в міському конкурсі "Поетична Весна 2017" в номінації Проза.
➢ Травень 2017 року: закінчення навчання в міській музичній школі з фаху Скрипка.
➢ Літо 2016 - літо 2017 років - відвідування спортивної школи міського палацу імені Котлова з метою практики акробатики.
➢ У червні 2017 року стала учасником шкільного гуртка Майбутні Фермери Америки (FFA - Future Farmers of America).
➢ У листопаді 2017 року отримала сертифікат з подякою за участь у Міжнародному Тижні Повчання (International Education Week).
➢ У січні 2018 року я була обрана Гарвардським університетом на отримання нагороди National Academy of Future Physicians and Medical Scientists Award of Excellence та була запрошена на зустріч кандидатів у штат Масачусетс.
➢ У березні 2018 року я стала учасником всенародної американської організації National Honor Society (Національна Спілка Честі).
➢ У березні 2018 року мій рисунок "Countless Memories" (“Незчисленні Cпогади) був обраний шкільним колективом для обласного конкурсу Асоціації Шкільних Колективів Вірджинії (Virginia School Boards Association).
➢ Також, у березні 2018 року мій рисунок "Cloudless Memories" ("Безхмарні спогади") був обраний для показу на виставці Лонгвудського університету у Фармвілі, Вірджинія. Назва виставки - Почни з мистецтва, отримай знання на все життя: річна виставка робіт молоді (Start With Art, Learn for Life: The Annual Area Youth Art Month Exhibition).

Почала писати у сім років, переважно такі прозові твори як новели та романи.
Одинадцятий рік вивчаю англійську мову, п'ятий рік - німецьку мову, перший рік - іспанську мову. 
1. Який Ваш улюблений літературний герой і чому?
Ераст Петрович Фандорін. Мене вражають його урівноваженість, постійне прагнення до самовдосконалення, спостережливість і дедуктивні спроможності.
2. Якщо Ви потрапите в найдивнішу країну, то якою б вона була?
Країна небалакучих, терплячих, поважаючих недоліки інших людей. Країна без телевізійних, телефонних, комп'ютерних екранів і віртуальної реальності.
3. З ким би з міфологічних чи казкових героїв Ви погодились би випити філіжанку чаю чи шоколаду і чому?
З русалкою, бо з самого дитинства я була надзвичайно зацікавлена в цих міфічних істотах, оскільки вони проживають у водоймищах, поблизу яких я проводжу більшу частину своїх літніх канікул.
4. Яким має бути Автор?
Наполегливим, із сильною силою волі. Автор має привчити себе не слухатися власних проблем (болю, поганого настрою тощо), а працювати при будь-яких обставинах.
5. Яка з прочитаних книг на Вас справила найбільше враження і чому?
Б. Акунін, "Коронація". Книга змалювала неймовірні події, що трапилися у дев'ятнадцятому сторіччі. Автор надзвичайно майстерно інтригує читача, одночасно повчаючи тогочасним традиціям. Розв'язка історії була настільки непередбачуваною, що вкрала всі теми для моїх роздумів на цілих два майбутніх дні.
6. В чому/кому Ви шукаєте натхнення, що воно таке і як його віднайти?
Натхнення - це здатність людини забути про свої негаразди на декілька щасливих хвилин свого життя, зосередившися на тому, щоб довершити улюблену справу до самостійно визначеної досконалості. Натхнення не потрібно шукати, тим паче чекати на нього. Воно з'являється саме під час роботи. 
7. В якому жанрі Ви полюбляєте писати свої твори і чому?
Я обожнюю писати новели. На відміну від великих прозових творів, вони не переповнюють читача великою кількістю інформації, більшість з котрої не буде запам'ятована. Новели описують факти, дивуючи читачів непередбачуваністю долі під час роз'вязки.
8. Ким із казковий персонажів хотілось би стати хоч на годину?
Принцесою Жасмін із казки про Аладдіна. З самого дитинства мене чарували історія, традиції, релігія, мови й діалекти країн Сходу. Таке перевтілення надало б мені надзвичайну можливість дізнатися про світогляд абсолютно іншого народу.
9. Опишіть власне робоче місце?
Стіл біля вікна, з якого кожного ранку ледяче тягнуться сонячні промінці. Кактуси й фоторамки зі старими фотокартками на підвіконні. Улюблені книги на верхній полиці. Кожен предмет має своє місце. Тиша.
10. Придумайте та опишіть власного українського супер-героя.
Дівчина-підліток з довгим чорним волоссям і синіми очима, котра не соромиться розмовляти українською мовою за будь-яких обставин, намагаючися заохотити українську молодь якомога швидке розпочати цінувати багатолітні народні історію і традиції.
11. Якщо б Ви мали можливість обирати надможливість, то яку саме обрали б і чому?
Здатність до моментальної транспортації. Вона надала б мені можливість відвідати всі цікавлячі мене кутки планети, знакомлячи з їх мешканцями та їх культурою і традиціями.
12. Чому саме і коли прийшла ідея написати книгу?
Ідея прийшла після святкування Різдва у Сполучених Штатах Америки. На той час минав мій п'ятий місяць життя студенткою з обміну в Америці. Саме під час Різдвяного й Новорічного святкувань я відчувала себе найбільш самотньо. Після короткої, але мотивуючої розмови зі своєю подругою я зрозуміла, в чому полягає справжнє щастя, й одразу ж вирішила виразити свої почуття на папері. 
13. З якою видатною постаттю сучасності Ви б хотіли би товаришувати?
З Володимиром Володимировичем Путіним. Потоваришувши, я мала б змогу переконати його змінити свої погляди на зазіхання на Україну.
14. Якби винайшли машину часу, то куди саме хотілось потрапити?
У Російську Імперію другої половини вісімнадцятого сторіччя. Саме в цьому часовому проміжку відбуваються багато життєвих подій моїх улюблених персонажів зі світової літератури. До того ж, мене надзвичайно цікавлять правила етикету й вбрання того часу.
15. П’ять речей дозволяють взяти на безлюдний острів. Які б вони були у Вас?
Ніж, зошит для записів, пенал, фляга, ковдра.
16. Найцікавіша книга для Вас, яка вона?
Інтригуюча; з невеликою кількістю персонажів, котрі потрапляють в небезпечні, загадкові, але можливі в реальному житті обставини; з найнеочікуванішою розв'язкою, котра все одно не повністю пояснює всі загадки книги, змушуючи читача замислитися над ними самостійно.
17. Як Ваші рідні ставляться до того, що Ви пишете? Чи читають? Хто підтримує найбільше?
Мої рідні завжди були раді тому, що мені подобається писати, тим паче українською мовою. Я гадаю, мій батько підтримує мене найбільше, бо найбільше розуміє написані мною твори. 
18. Найзаповітніша мрія: яка вона?
Виразити батькам подяку, знайшовши матеріальну можливість дозволити їм подорожувати світом. Саме це і є однією з їх найзаповітніших мрій.
19. Які є захоплення, окрім літератури?
Заняття спортом, особливо катання на роликових ковзанах, скейтборді й велосипеді; малювання; рисування; в'язання; грання на фортепіано і скрипці; піклування за домашньою худобою; вивчення іноземних мов.
20. Над чим працюєте зараз і про що будете писати?
На даний момент, я працюю над детективним романом, дія якого відбувається в Москві на початку двадцятого сторіччя. Планую написати новелу на основі свого досвіду життя у Сполучених Штатах.
21. Щоб Ви побажали учасникам конкурсу?
Учасникам конкурсу хотілося б побажати пробувати себе в усіх існуючих жанрах; не повністю покладатися на натхнення, а шукати його в роботі; і не дозволяти малим програшам стати на перешкоді великих майбутніх здобутків.
22. Що для Вас є щастя? Яку людину можна назвати щасливою?
Щастя - відчуття того, що ти небайдужий іншим людям і розуміння власних теплих почуттів до тих людей. Людину, котра здатна пробачити помилки коханих осіб і цінувати стосунки, можна назвати щасливою. 
23. Як Ви ставитеся до критики власних творів?
Я завжди рада тим людям, котрі не соромляться виражати свої думки щодо моїх робіт. Я відчуваю, що саме критика вчить мене працювати правильніше і продуктивніше, чого я й прагну.
24. На що саме Ви б витратили свій перший гонорар?
Я б додала гроші до тієї суми, котру я зберігаю на подорож до Іспанії з моїм батьком.
25. Чому саме Ви вирішили взяти участь в конкурсі «ПероДактиль»?
Мені надзвичайно сподобалась атмосфера конкурсу, котру я відчула на його сторінці на Фейсбуці. До того ж, я насолодилася тим фактом, що учасники були вільними у виборі жанру й теми їх твору.