Полосенко ЄлизаветаНародилася в місті Торецьк 25 грудня 2002 року.
Учениця 9 класу закладу загальної середньої освіти I-III ступенів номер 9.
Закінчила музичну школу ім. Івана Карабиця по класу фортепіано. 
Пише вірші і прозові твори з 12 років.

1. Який Ваш улюблений літературний герой і чому?
Моїм улюбленим літературним героєм є Олександр Андрійович Чацький. Я вважаю його людиною революційною, яка прагне знань і прогресу. Героя оточує суспільство, що не до кінця розуміє його ідеї, але він не відмовляється від цих ідей і йде вперед, наперекір всім іншим, хто не розуміє його, зберігаючи свою особистість. Я вважаю, що в кожному з нас є свій Чацький, своя маленька "революція" і прагнення до нового і кращого, тому цей персонаж мені близький, і його літературний образ приваблює своєю неординарністю та закликом до знань і прогресу.

2. Якщо Ви потрапите в найдивнішу країну, то якою б вона була?
Хотілося б на день опинитися в міні-всесвітi, десь над землею, у зоряному просторі, поряд з планетами і нескінченністю, де ти ходиш по прозорiй зірковiй підлозі, де є столик, на якому чайник і чашка чаю. За твоїм велінням він наллє тобі будь-який напій, а навколо літають книги, вони різні: старі і нові, з минулого і майбутнього. І потрапляючи в цей всесвіт, відчуваєш затишок і казку, тому що немає більшого затишку, ніж космос, книга і чашечка ароматного м'ятного чаю.

3. З ким би з міфологічних чи казкових героїв Ви погодились би випити філіжанку чаю чи шоколаду і чому?
Я б випила чашечку ароматного чаю(адже чай-це завжди тепло і затишок) з драконом з казок і легенд: в моєму розумінні цю істоту ототожнюють iз зберігачем знань, адже справжні скарби-це секрети всесвіту, які часом такi бажані.

4. Яким має бути Автор?
Я вважаю, що це має бути людина, у якої "горить свій вогник добра", яким вона бажає поділитися, яким бажає обігріти і передати щось своє, незвичайне, казкове, щоб воно знайшло відгомін у всьому світі і запалило тисячі таких же "вогнів". Це той, хто бажає залишити після себе те, що розкриє проблему розуміння людської душі, той, хто направить на правильний шлях і підштовхне до розуміння світу.


5. Яка з прочитаних книг на Вас справила найбільше враження і чому?
Найбільше враження в моєму житті залишила книга Льюїса Керола "Аліса в Країні Див". Чому саме вона? Тому що мені близький образ душі, яку письменник показує після проходу через дзеркала, адже дзеркало - уособлення душі, воно веде зі світу реальності у внутрішній світ, а внутрішній світ людини -це справжнє дзеркальне безумство, де губишся, де живуть всі ці персонажі, вони в тобі одному, вони створюють тебе, створюють твій світ.

6. В чому/кому Ви шукаєте натхнення, що воно таке і як його віднайти?
Натхнення, на мою думку,-це порив вітру, який береться нізвідки і зникає також непомітно, як і з'явився, головне зловити думку. Натхнення не у всіх людей може виникнути. Це явище пов'язане з креативним мисленням, що, можливо, розвиває в собі людина, а, можливо, воно просто з'являється. Що для вас звичайна "річ", то для нього крок у незвідане і початок нової казкової історії.
Своє натхнення я знаходжу в осені. Це той час року, який заряджає мене на весь рік думками та ідеями. Сидиш в осінні вихідні, читаєш якусь статтю зі старих газет і потягнуло тебе на детектив, а можеш і не читати, просто сидіти і дивитися у вікно на осінні дощі, і натхнення прийде.

7. В якому жанрі Ви полюбляєте писати свої твори і чому?
Мені подобається містика(фантастика). Не люблю простими словами передавати те, що у мене в думках і на душі. Мені обов'язково треба створити цікавий образ, асоціацію, і тоді людина краще зможе зрозуміти те, що я хотіла донести, та й до того ж, так набагато цікавіше.

8. Ким із казкових персонажів хотілось би стати хоч на годину?
Волію залишатися собою і жити своїм життям, а на казкових персонажів краще дивитися в літературних творах, адже якщо ти хоча б на годину втратиш себе, то, найімовірніше, не напишеш" важливий уривок зі свого життя, а своє життя треба писати кожну секунду, щоб воно вийшло таким же яскравим та красивим, як у казці.

9. Опишіть власне робоче місце?
Звичайний стіл, завалений милими дрібницями, брелками, статуетками. На столi у мене багато олівців, альбоми, крім усього цього, га ньому стоїть ще й комп'ютер.

10. Придумайте та опишіть власного українського супер-героя.
Я просто скажу, що справжній супер- герой - це людина суспiльства, яка змінює світ на краще.

11. Якщо б Ви мали можливість обирати надможливість, то яку саме обрали б і чому?
Хотілося б навчитися зупиняти час. Мені з роками здається, що вiн йде все швидше, його катастрофічно не вистачає, ти вириваєш кожну секунду, ти зайнятий справами, але все одно… Як же хотілося б часом зупинити мить і побути в нiй довше.

12. Чому саме і коли прийшла ідея написати книгу?
Я не пишу книгу, пишу окремі оповідання. Мені подобається часто писати про життя і смерть, адже це найчастіше найбільш важливi для людини питання. Я також захоплююся роботою лікарів, тих, які рятують життя, які з "вогнем" виконують свою роботу, тому що від цього залежить чуже життя. Мені дуже хотілося написати інтерпретацію свого бачення роботи лікаря, а думка про це заглянула восени, коли за вікном почало падати перше жовте листя.

13. З якою видатною постаттю сучасності Ви б хотіли би товаришувати?
З Людовіко Ейнауді - італійським композитором і піаністом. Раніше, навчаючись у музичній школі, його мелодії заворожували, і зараз, коли я пишу щось з своїх думок, мене супроводжує його мелодія Nuvole Bianche, трохи сумна, з переливами радості й надії...

14. Якби винайшли машину часу, то куди саме хотілось потрапити?
Безумовно, я б злітала в дев'ятнадцяте-двадцяте століття. Хотілося б познайомитися з письменниками, що захоплюють і донині. Наприклад, зайти в гості до Артура Конан Дойла або купити перший примірник його книги про Шерлока Холмса, або просто почитати виноски газет дев'ятнадцятого-двадцятого століття( такий ексклюзив, що не зберігся до наших днів, а я почитаю)).
А після минулого в майбутнє. Подивитися на твори нових тисячоліть і прочитати їх, можливо, до того часу пройде переоцінка цінностей,хотiлося б це побачити.

15. П’ять речей дозволяють взяти на безлюдний острів. Які б вони були у Вас?
Одна єдина річ, що буде потрібна на безлюдному острові для мене,-пристрій, що відразу ж переміщує додому.

16. Найцікавіша книга для Вас, яка вона?
Найбільш цікава і бажана книга для мене-це книга наукової фантастики. Так цікаво читати щось про механізми майбутнього і розкривати морально-естетичні проблеми, якi автор вкладає у свій твір, мовляв, не завжди прогрес і наука вирішують проблему відносин між людьми.

17. Як Ваші рідні ставляться до того, що Ви пишете? Чи читають? Хто підтримує найбільше?
Мої рідні не проти моєї творчості, вони підтримують мене. Моїй мамі подобаються мої твори. Вона та людина, яка завжди підтримує мої творчі ідеї і каже:" Пиши з таким душевним "вогнем", з яким розповідаєш свої ідеї мені, тому що цей "вогонь" відчують і читачі твоїх оповiдань . Він "розпалить їх душі", а це головне в літературній творчості.”

18. Найзаповітніша мрія: яка вона?
Мрії змінюються. Зараз моєю заповітною мрією є добре закінчити школу і вступити до вищого навчального закладу, навчаючись роботi, яка буде приносити душевне задоволення, гармонію і матеріальне благо у майбутньому.

19. Які є захоплення, окрім літератури?
Мені подобається малювати людей з незвичайними пропорціями обличчя, особливо з великими очима. Очі-це дзеркало душі, її відображення, мені подобається малювати щось подібне.
Крім малювання, люблю читати комікси найрiзноманiтнiші :про супер-героїв або з філософським змістом, а також практикуюся в їх малюванні.

20. Над чим працюєте зараз і про що будете писати?
Зараз працюю над романом-антиутопією наукової фантастики про переродження душі. Хочеться через світ сучасних технологій, захоплений прогресом і наукою, передати теплі почуття, що все ще можуть зберегтися в суспільстві.

21. Щоб Ви побажали учасникам конкурсу?
Натхнення і успіхів у творчості. Ніколи не зупинятися на досягнутому і шукати ідеї для нових творів навіть у простих речах.

22. Що для Вас є щастя? Яку людину можна назвати щасливою?
Щастя-це поняття відносне, для кожної людини воно своє. І я не можу назвати точно, яка людина щаслива, а яка ні; що для мене щастя, то може бути для іншого звичайною справою.
Моє щастя в моєму житті і в моїй родині, моя сім'я дарує мені тепло, затишок і безліч позитиву, а життя дозволяє цей позитив реалізувати і перетворити на натхнення та інші прекрасні речі.

23. Як Ви ставитеся до критики власних творів?
Я спокійно ставлюся до критики. У кожного своя думка, свої погляди, кожен бачить щось по-своєму. Я можу вислухати критику, обдумати її...і зробити все по-своєму.

24. На що саме Ви б витратили свій перший гонорар?
Свій перший гонорар витратила б на книги і комікси. Накупила б такого з області наукової фантастики і філософії, а також купила б якісь приємні дрібниці для своєї сім'ї.

25. Чому саме Ви вирішили взяти участь в конкурсі «ПероДактиль»?
Для того, щоб отримати досвід, розвиток і просто цікаво це, брати участь у подiбних заходах, створювати свої думки в літературній обробці і дивитися на реакцію людей на них.