Плисківська Іванна Учениця 11-Б класу Нетішинського НВК. Народилася 22 травня 2001 в місті Нетішин. Захоплююся читанням, вивченням мов і написанням власних книг. У майбутньому мрію стати письменницею та подорожувати світом.
Із самобутніх та оригінальних творів юного прозаїка постає духовний світ нашого сучасника. У модерній формі автор з тривогою застерігає від порушення моральних засад і розмірковує про майбутнє. Уважний читач неодмінно відчує щирість та неабияку художню майстерність новел. 
1. Який Ваш улюблений літературний герой і чому?

Я захоплююся Станіславом Качинським із роману Ремарка “На Західному фронті без змін”. Він доволі розумний і винахідливий. За весь час, поки читала книгу, я найбільше прикипіла серцем саме до нього. Ось декілька його цитат: “Усякому пристойному кайзеру потрібна щонайменше одна війна, а то він не прославиться ”, “…душа нашого відділу, людина з характером, розумник і хитрун, - йому сорок років, у нього землисте обличчя, блакитні очі, похилі плечі і незвичайний нюх на рахунок того, коли почнеться обстріл, де можна розжитися їстівним і як найкраще сховатися від начальства”. У Качинському є щось таке, що приваблює й захоплює. Хоч він і простий чоловік, однак не позбавлений оптимізму й мудрості. На його прикладі можна побачити різницю між поколіннями у ставленні до війни. 

2. Якщо Ви потрапите в найдивнішу країну, то якою б вона була?

Навіщо потрапляти в найдивнішу країну, якщо вона в нас прямо перед носом? Махінація за махінацією, аби відмити ще одну жалюгідну купку папірців. Даремні обіцянки-цяцянки, реформи, що нагадують сито, адже все хороше й позитивне, здавалося б, має залишитися, однак ми маємо лише гіркий осад у вигляді розчарування. Байдужість до народу й безмежна сила волі й рішучість до дій нового покоління. Ми обираємо, але вибору немає. Абсурд біля абсурду, хіба не дивина? 

3. З ким би з міфологічних чи казкових героїв Ви погодились би випити філіжанку чаю чи шоколаду і чому?

Оскільки Геракл занадто зайнятий своїми подвигами, Феміда заклопотана правосуддям, Геліос щодня опікується сонцем, мені доведеться долучитися до спільноти муз та Аполлона. Я б залюбки потоваришувала з Мельпоменою (музою трагедії), Калліопою (музою епічної поезії, мистецтва) й Кліо (музою історії). 

4. Яким має бути Автор?

Автор немає бути “якимось”. Йому життєво необхідно залишатися собою, творити й не озиратися. Для мистецтва не існує ніяких обмежень і “варто”, “слід”, “потрібно”. Автор є творцем, у будь-якій своїй формі й подобі, у будь-якому амплуа. 

5. Яка з прочитаних книг на Вас справила найбільше враження і чому?

Певно, це кіноповість Довженка “Україна в огні”. Невтомна жага звичайної людини до життя вражає до морозця по шкірі. Небезпечний на той час фрагмент розмови героя з портретом Сталіна і болюча правда про нас, українців. Цей твір дійсно вартий уваги кожного з нас. 

6. В чому/кому Ви шукаєте натхнення, що воно таке і як його віднайти?

Доки я не пам’ятаю про натхнення, доти я пишу. У цьому немає ніяких обмежень. Люди власноруч заганяють себе в рамки, адже натхнення, на мою думку, не існує. Це раптова хімічна реакція в мозку або ж раптовий спалах емоцій і почуттів. Усе це разом і складає таке бажане й неосяжне натхнення. Досить лише усвідомити матеріал (фільм, книгу, дискусію, пісню) - й усередині починається містерія. 

7. В якому жанрі Ви полюбляєте писати свої твори і чому?

Мені подобається новела. Не надто довго й не надто коротко. Неочікуваний фінал остаточно переконав мене творити в цьому жанрі.

8. Ким із казковий персонажів хотілось би стати хоч на годину?

Справжньою людиною. 

9. Опишіть власне робоче місце?

Стаціонарного, тобто постійного, робочого місця не маю. Можу й на коліні щось написати посеред вулиці або ж творити вдома за комп’ютером. У цьому, я вважаю, і є найсолодший тріумф митця: не залежати від того, що створює залежність. 

10. Придумайте та опишіть власного українського супергероя.

Людина-оптиміст. Розбиті вщент дороги? Не біда. Корупція всюди? Зате який чудовий краєвид відкривається з будівлі мерії. Застряг у заборгованості? Можна папірці використовувати замість туалетного паперу. 

11. Якщо б Ви мали можливість обирати надможливість, то яку саме обрали б і чому?

Нейтралізовувати будь-яку іншу надможливість. Тому що ця надможливість ніколи не зробить тебе супергероєм. 

12. Чому саме і коли прийшла ідея написати книгу?

Це було в один із звичайнісіньких днів мого життя. Як завжди, слухала музику й придумала. У цьому немає ні нічого цікавого, ні якихось пікантних подробиць. Створення мистецтва не таке легке й чудове, як його ідеалізовано зображують. 

13. З якою видатною постаттю сучасності Ви б хотіли би товаришувати?

Оскільки Дазай Осаму, Хемінгуей і Хвильовий наклали на себе руки, а да Вінчі й Ремарк мертві, то мені немає з ким товаришувати в сучасному світі. Доводиться насолоджуватися минулим.

14. Якби винайшли машину часу, то куди саме хотілось потрапити?

Важко дати відповідь на це питання, адже хочеться побувати й у 16 столітті, і в 20 столітті. 

15. П’ять речей дозволяють взяти на безлюдний острів. Які б вони були у Вас?

Дзеркальце, Велику радянську енциклопедію, найзатятішого ворога, ножа й мотузку.

16. Найцікавіша книга для Вас, яка вона?

Зайшовши до книгарні, я обираю книгу, відкриваю останню сторінку й читаю. Якщо рядки відгукуються в мені, то купую книгу. На мою думку, книга має містити щось просте й звичне, однак відображати це зовсім у іншій формі та подобі. Так би мовити, змінити кут, під яким ми дивимося на ці речі. 

17. Як Ваші рідні ставляться до того, що Ви пишете? Чи читають? Хто підтримує найбільше?

Читають і постійно питають, звідки я все це беру. 

18. Найзаповітніша мрія: яка вона?

Написати свої книги, зняти за ними фільми. Як казав Пауль Йозеф Геббельс: “Усе геніальне - просте, а все просте - геніальне”.

19. Які є захоплення, окрім літератури?

Чехов казав, що медицина - його законна дружина, а література - коханка. Я, на щастя чи на жаль, маю лише літературу. 

20. Над чим працюєте зараз і про що будете писати?

Зараз працюю над новелою про перетворення. Не буду розкривати всі таємниці. 

21. Щоб Ви побажали учасникам конкурсу?

Не списувати, не красти чужих ідей та думок, не займатися плагіатом, не бути пласкими. Спокійно реагувати на аргументовану критику, сприймати поради й бути готовим до абсолютних поразок і неочікуваних перемог. 

22. Що для Вас є щастя? Яку людину можна назвати щасливою?

Щастя є ніщо. Короткотривалий момент, який випаровується. Емоція, що лише збурює тіло й душу, однак затуманює розум. Обіцянки, які дали в щасливу хвилину, забуваються в повсякденні. Кожна людина по-своєму вбачає та розуміє щастя, тому я не маю права вказувати, яка людина є щасливою, а яка - ні.

23. Як Ви ставитеся до критики власних творів?

Якщо критика неаргументована, то не звертаю абсолютно ніякої уваги. Якщо ж людина має зауваження й пояснює їх адекватно, то сприймаю вдячно. 

24. На що саме Ви б витратили свій перший гонорар?

На друк іншої книги, так би мовити, круговорот книжок у природі. 

25. Чому саме Ви вирішили взяти участь в конкурсі «ПероДактиль»?

Щоб випробувати власні сили, конкурси важливі, адже вони дають мотивацію творити, розвиватися, боротися за перемогу в будь-якому разі.