Денисенко АнастасіяДата і місце народження: 10. 10. 2001 р.н., м. Волноваха (Донецька обл.)

- Загальноосвітня школа № 5, учениця 10 класу
- пише вірші з 13 років
- бере активну участь у громадському житті міста
- президент школи з 2017 р.
- танцює у колективі "АНДЕГРАУНД" вже протягом 5 років
- з 7 класу бере участь у шкільних, районних, обласних олімпіадах з української та англійської мов
- у 9, 10 класі зайняла друге місце у обласній олімпіаді з англійської мови
- представник ГО "Кактус" у Донецькій області з 2017 р.
- зайняла 3 місце у конкурсі з ораторського мистецтва "Заговори, щоб я тебе побачив" (обласний етап), 2017 р.
- фіналіст конкурсу "Моя майбутня професія" від CareerHub у 2018 р.
- щороку бере участь у різноманітних конкурсах декламації віршів

1. Який Ваш улюблений літературний герой і чому?
Ізабель Моріак з книги Крістін Генни «Соловей». Дівчина, що довели важливість жінки у часи війни. Цей літературний герой – приклад для кожного, хто сумнівається у своїх силах. Вона стала прикладом і для мене.
2. Якщо Ви потрапите в найдивнішу країну, то якою б вона була?
У моїй найдивнішій країні люди знали би собі ціну. Вона була би місцем, де кожен може бути собою, де не треба масок, ярликів. Зараз у сучасному світі все базується на грошах. У моїй найдивнішій країні цього би не було. Людей не судили би за матеріальним станом. Моя країна була би затишним місцем для життя. Там, куди я потрапила би, не треба критикувати владу, адже вона була би єдиною з народом. Це моя найдивніша країна. Місце, куди хочеться повертатись.
3. З ким би з міфологічних чи казкових героїв Ви погодились би випити філіжанку чаю чи шоколаду і чому?
Пітер Пен. Хлопчик, який міг літати і навчив цьому інших. Він ні на мить не сумнівався в своїх силах. Мені здається, що моя місія у цьому світі дещо схожа на місію Пітера Пена. Навчити інших людей літати, надихатися, вірити в себе. Саме тому я би дуже хотіла випити філіжанку шоколаду з цим чудовим хлопчиком.
4. Яким має бути Автор?
Автор має бути собою. Автор має бути впевненим в тому, що він пише. Тільки тоді, коли ти повіриш в себе, в тебе повірять інші. Автор повинен вміти надихати людей, дарувати емоції. Автор – частинка дивовижного світу літератури. Цей світ зачарує кожного, обіцяю! 
5. Яка з прочитаних книг на Вас справила найбільше враження і чому?
Марта Холл Келлі «Бузкові дівчата». Три неймовірні історії дівчат, що потрапили у полон Другої світової війни. Смерть не чекав ніхто, але вона прийшла у життя кожної. Книга про нескінченну боротьбу, про пересилення себе, про жагу до майбутнього. Книга про жахіття війни. Я, мабуть, ще тиждень не могла почати нову книгу, тому що згадувала цю. Вона змінила мій світогляд. Закінчивши історію «Бузкових дівчат», ти вже ніколи не будеш тим, ким був раніше. Напевно, саме тому я так люблю читати. Ти відкриваєш книгу, а вони відкривають тебе. 
6. В чому/кому Ви шукаєте натхнення, що воно таке і як його віднайти?
Я знаходжу натхнення в усьому. В музиці, віршах, книгах, природі, собі. Мене може надихнути навіть просто назва пісні чи неймовірна синь вечірнього неба. Я шукаю натхнення завжди і всюди. Не можу без нього. Це моя рушійна сила. Іноді віднайти його дуже складно. Тоді я покупаю квитки на музичний концерт у найближчому місті. Напевно, саме музика надихає мене, як ніхто інший. Ще я дуже люблю Карпати. Багато віршів я написала після того, як побачила ці гори. Натхнення – частина мене, яка інколи згасає, але ніколи не вмирає.
7. В якому жанрі Ви полюбляєте писати свої твори і чому?
Здебільшого я пишу поезію. Не можу навіть висловити свої почуття, коли закінчую черговий вірш. Коли мені пишуть люди «Ти мене надихаєш», я розумію, що все роблю правильно і що маю продовжувати це робити. Поезія – мій особистий казковий світ. Я щоденно шукаю рими, слова, ідеї. Вже не уявляю себе без цього. Цілком згодна зі словами нашої неймовірної Ліни Костенко: «Поезія – це завжди неповторність, якийсь безсмертний дотик до душі». 
8. Ким із казковий персонажів хотілось би стати хоч на годину?
Напевно, Попелюшкою. Дуже цікаво було би прожити хоч годинку у казковому світі, адже це світ мого дитинства. Історія Попелюшки завжди якось торкалась мого серця, я ніби теж співчувала їй. 
9. Опишіть власне робоче місце?
Головне у моєму робочому місці – порядок і чистота. Не можу працювати серед хаосу. На робочому столі завжди стоять якісь квіти та книги, які я планую прочитати. 
10. Придумайте та опишіть власного українського супер-героя.
Навіть придумувати нічого не треба. Мій український супер-герой – кожен воїн, який зараз стоїть на варті нашої незалежності. Своїм життям ми зобов’язані саме їм, військовим. Навіть не уявляю де я зараз були би і була би взагалі, якби не вони.
11. Якщо б Ви мали можливість обирати надможливість, то яку саме обрали б і чому?
Без сумнівів, вміння літати. Щоб полетіти далеко-далеко, над кордонами і країнами. Щоб побачити увесь світ. Щоб розправляти крила. Безперечно, іноді вони будуть боліти. Але кожна можливість потребує жертв, чи не так?
12. Чому саме і коли прийшла ідея написати книгу?
Коли почалася війна на Сході. Саме тоді я взагалі почала писати. Трохи пізніше написала свій перший вірш. Прийшла ідея написати книгу, щоб розповісти всім свою історію, історію українського народу. Просто хочеться бути почутою, відчинити двері до своєї душі і поділитися тим, що болить. 
13. З якою видатною постаттю сучасності Ви б хотіли би товаришувати?
Дмитро Шуров, Ліна Костенко, Дмитро Монатік, Тарас Тополя і, безперечно, Ед Ширан. Людина, чия музика навчила мене не боятися бути собою. 
14. Якби винайшли машину часу, то куди саме хотілось потрапити?
Хотіла би потрапити у часи Київської Русі. Побачити своїми очима, як люди тоді жили, чим вони жили. Що було їх головною метою. Як жили родини, яка була влада і її ставлення до людей. 
15. П’ять речей дозволяють взяти на безлюдний острів. Які б вони були у Вас?
Книга, бляшана кружка, дзеркало, зерно, виделку.
16. Найцікавіша книга для Вас, яка вона?
Книга з неочікуваним перебігом подій, що зацікавлює з перших сторінок. Книга, яку неможливо не дочитати. Книга, яка змінює щось всередині мене. Книга, яка відкриває щось нове.
17. Як Ваші рідні ставляться до того, що Ви пишете? Чи читають? Хто підтримує найбільше?
Рідні ставляться чудово, завжди підтримують мене. Читає мама і сестра, іноді батько. Підтримують усі, але найбільше сестра. (Батько не дуже часто мені це говорить, але я знаю, що він дуже вірить в мене)

18. Найзаповітніша мрія: яка вона?
Стати людиною, що змінює світ на краще. Залишити свій слід в історії людства. Завжди бути вогником натхнення для інших. Просто бути собою, не дивлячись ні на що. А ще проїхати машиною по всій Америці  
19. Які є захоплення, окрім літератури?
Вже 5 років я танцюю. Не можу уявити своє життя без танців. Також моє захоплення – навчання та саморозвиток. Я щоденно дізнаюсь щось нове, розвиваю свою душу та серце. Дуже люблю навчатись у школі.
20. Над чим працюєте зараз і про що будете писати?
Зараз працюю над своїми віршами, їх вдосконаленням. Хочу у майбутньому опублікувати свою збірку віршів (це моя головна мета). 
21. Щоб Ви побажали учасникам конкурсу?
Натхнення та сил. Не зупиняйтеся писати, хай там що. Продовжуйте, якщо відчуваєте, що це те, що робить вас щасливими. 
22. Що для Вас є щастя? Яку людину можна назвати щасливою?
Щастя – гармонія в собі. Гармонія з навколишнім світом. Щастя – здійснення заповітної мрії. Щастя – краплі дощу на обличчі. Щастя – можливість бути собою. Щастя – зберігати вогник наснаги в собі. Щаслива людина – це людина, яка розуміє себе і оточуючих. Людина, яка знає, що їй потрібно. 
23. Як Ви ставитеся до критики власних творів?
Я завжди вдячна за критику, якщо вона обгрунтована. Вважаю, що без критики автор не може вдосконалювати свої твори. Тому прислухаюсь до людей, якщо довіряю їхній думці.
24. На що саме Ви б витратили свій перший гонорар?
На подорож, квитки на музичний концерт чи на книги. Це те, що мене надихає і що робить щасливою. 
25. Чому саме Ви вирішили взяти участь в конкурсі «ПероДактиль»?
Я хочу, щоб мої вірші змінили щось всередині кожного читача. Я хочу, щоб мене почули. Хочу довести, що треба дуже сильно вірити в себе, щоб досягти своєї мети. Хочу показати, що без плідної роботи нічого не вийде.