Булавіна Катерина Дата і місце народження: 26 вересня 2003 року
м. Красноармійськ Донецької області
Освіта: Загальноосвітня школа І – ІІІ ступенів №2 Покровської міської ради
8-Б клас

1. Який твій улюблений літературний герой і чому?
Героїня повісті М.Коцюбинського Соломія, тому що вона смілива, самовіддана, працелюбна, вірна в коханні.
2. Якщо ти потрапиш у найдивнішу країну, то якою б вона була?
Ця чудо-країна дивувала б усіх своїми краєвидами: зеленими оксамитовими галявинами, пахучими квітами, прозорим повітрям. Люди могли б там ходити босоніж, не боячись наколоти ноги. Свіжі ріки вабили б своїми синіми прохолодними хвилями. Звірі та люди жили б в гармонії. А головне – це усмішки! Усі відчували б себе щасливими.
3. З ким би з міфологічних чи казкових героїв ти погодилась би випити філіжанку чаю чи шоколаду і чому?
Я б запросила на філіжанку кави Ахіллеса. Для мене він є взірцем сміливості та чоловічої краси. Охоплює почуття гордості, коли розумієш, що маючи можливість вибирати життя довге, але бездіяльне, і коротке, але звитяжне, він обрав коротке! Я хотіла б почути розповідь про його подвиги.
4. Яким має бути Автор?
Автор повинен бути грамотним, освіченим, розумним. Бути Автором - це означає уміти фантазувати, нестандартно мислити, володіти мистецтвом слова. А ще я не уявляє Автора злим, підступним та жорстоким. Своїм прикладом він має запалювати серця читачів, учити їх міркувати, робити правильні висновки.
5. Яка з прочитаних книг на тебе справила найбільше враження і чому?
«Неймовірні пригоди Івана Сили» Олександра Гавроша. Сюжет динамічний, пригодницький, з елементами детективу. Дивує, що незважаючи на фізичну силу, головний герой – м’яка, добра людина. Крім того, хлопець вразив мене своїми бійцівськими якостями. Читаючи повість, не можеш не захопитися порядністю, мужністю, щирістю та силою волі силача. Найголовніше, що слава не зіпсувала Івана!
Я дізналася, що прототипом Івана Сили став Іван Фірцак, легендарний закарпатський богатир. Після прочитання книги дуже зацікавилася долею Івана. Читаючи про нього, дізналася, що він був чемпіоном Чехословаччини та Європи з кількох видів спорту, об’їздив півсвіту, витупав у цирку. 
6. В чому/кому ти шукаєш натхнення, що воно таке і як його віднайти?
Мене завжди надихає музика. Завдяки ній можу поринути в спогади, почати мріяти. Для мене натхнення – це сильне й нестримне бажання щось творити: писати, малювати, вишивати тощо. Віднайти натхнення можна також і спілкуючись із природою, мандруючи, знайомлячися з новими людьми. 
7. В якому жанрі ти полюбляєш писати свої твори і чому?
Люблю писати невеликі прозові твори, есе, етюди, образки, замальовки. Чому? Напевно, тому що маю невеликий досвід із цього. Готуючись до мовно-літературного конкурсу імені Тараса Шевченка, мовного конкурсу ім. Петра Яцика, багато писала на різні теми, у багатьох прозових жанрах. Особливо люблю роздуми. Це дозволяє мені аргументувати власну позицію, висловити те, що лежить на серці. 

8. Ким із казковий персонажів хотілось би стати хоч на годину?
Я б хотіла на годинку стати Лисичкою-сестричкою. Для мене руда хитрунка не тільки улеслива обманщиця. Я вбачаю в цьому образі ще й інші якості: розум, культуру поведінки, приязність, манери, загадковий погляд, подачу, грацію, акуратність. Вона, за сучасними висловлюваннями, гламурна, жіночна! А в нашому сірому та буденному житті так часто бракує кольору та краси! Руда красуня – те, що треба!
9. Опиши власне робоче місце.
У моїй кімнаті є невеличкий письмовий стіл, книжкові полиці, зручний стілець. За допомогою комп’ютера шукаю різну інформацію в Інтернеті. На стіні над письмовим столом висять живі квіти: нефролепіс, плющ, зебріна традесканція та аспарагус. Ця зелень завжди підвищує мені настрій! Зліва від монітору я поставила органайзер, який власноруч зробила на уроках художньої культури. У ньому розміщене письмове приладдя: олівці, макери, ручки, пензлики. 
10. Придумай та опиши власного українського супер-героя.
Мій український супер-герой – Дівчина-грім. Вона грізна, проте справедлива. Свою надможливість героїня використовує для захисту тих, хто потребує допомоги. Здатна спопелити вогняними громами ворогів-чужинців, що (не дай, Боже) прийдуть завойовувати рідну українську землю. Також дівчина-грім уміє відчувати чиюсь провину. Блискавкою карає винуватців. 
11. Якщо б ти мала можливість обирати надможливість, то яку саме обрала б і чому?
Я хотіла б очі очі-лазери. Дівчат та жінок могла б перетворювати на справжнісіньких красунь! Очищення шкіри, лікування тромбозів, очей та мигдалин, епіляція – ось тільки частина того, що чим би я могла допомагати людям! Уявіть, усі навколо красиві і здорові, а значить – щасливі!!! А ще я могла б допомагати нашим поліцейським ловити злочинців. Завдяки очам-лазерам я б швидко «наздоганяла» будь-яких лиходіїв та розправлялася з ними!
12. Чому саме і коли прийшла ідея написати книгу?
«Книга» - це сильно сказано. Я тільки пробую писати есе, твори, образки та етюди. Есе про нещасних коней, приречених на смерть у пустелі, вирішила написати, коли побачила по Discovery про сюжет. На мене так вплинуло побачене! Я не розуміла, як Людина здатна на таке! Яким байдужим і жорстоким є світ людей! 
13. З якою видатною постаттю сучасності ти б хотіла би товаришувати?
Я б хотіла товаришувати з Ліною Костенко. Мені здається, що наша видатна поетеса – людина щирої душі. Вона цілеспрямована, правдива. Завжди прагне пізнати істину. Я схиляюся перед її волелюбністю, талантом. На мою думку, її вірші наповнені світом, добротою, радістю. 
14. Якби винайшли машину часу, то куди саме хотілось потрапити?
Я б хотіла потрапити в період становлення українського козацтва десь у XVI - XVII ст. Хотілося б на власні очі побачити битви козаків з турками і татарами, почути їхніх пісень. Можливо, я могла б поговорити з кимось із видатних гетьманів та дізнатися багато про політичний устрій Гетьманщини та її міждержавні відносини. А ще добре було б потратити в морський похід! Можна було б відчути справжню гордість за мудрість та звитяжність наших козаків. 
15. П’ять речей дозволяють взяти на безлюдний острів. Які б вони були у тебе?
Ніж, сокира, мотузка, вода, вудка.

16. Найцікавіша книга для тебе, яка вона?
Напевно, що пригодницька. У ній обов’язково добро має перемагати зло, а герої, долаючи певні перешкоди, досягати мети. Цікаво було б читати про події в Україні, дізнаючись більше про історію, культуру та звичаї мого народу. 

17. Як твої рідні ставляться до того, що ти пишеш? Чи читають? Хто підтримує найбільше?
Батьки мене підтримують, вважають, що так я можу саморозвиватися та самовдосконалюватися. Більше підтримує мене батько. Він завжди цікавиться, тим, що я пишу, про що думаю чи мрію. 

18. Найзаповітніша мрія: яка вона?
Побачити світ, подорожувати багатьма країнами. А ще мені дуже подобається Лондон. Хотілося б там побувати.

19. Які є захоплення, окрім літератури?
Люблю слухати музику, шити речі власними руками.

20. Над чим працюєш зараз і про що будеш писати?
Мрію написати щось про рідне місто, його відомих людей, історичні місця. 

21. Щоб ти побажала учасникам конкурсу?
Насамперед, натхнення. Писати не холодним розумом, а «серцем». Переконана, що тільки так можна досягти успіху в літературі. Адже читачі зразу відчувають фальш. 

22. Що для тебе є щастя? Яку людину можна назвати щасливою?
Людина та щаслива, яка усвідомила себе в цьому світі, зуміла пізнати себе. Саме це, на мій погляд, репет щастя. Треба вчитися моделювати своє майбутнє, розуміти свої емоції та відчуття. 
23. Як ти ставишся до критики власних творів?
Конструктивна критика потрібна всім. Вона допомагає відточувати написане, замислюватися над тим, як це зробити краще.
24. На що саме ти б витратила свій перший гонорар?
Напевно, купила щось для своєї мами. Так хочеться, щоб вона посміхнулася й відчула, що я її дуже люблю. 

25. Чому саме ти вирішила взяти участь в конкурсі «ПероДактиль»?
Учитель української мови та літератури розповіла мені про цей конкурс. Оскільки в мене вже були деякі роботи, написані раніше, то я вирішила спробувати.