Мельник Лілія

Мені 9 років. Проживаю у місті Фастів. Навчаюсь я у Фастівському НВК "Ліцей інформаційних технологій" №9 у найкращої в світі вчительки Степанюк Неоліни Анатолівни. Народилась я 2 березня 2007 р. у місті Біла Церква, коли вдома на мене чекали дванадцятирічна сестричка і семирічний братик. У мене велика сім'я: мама, тато, брат, сестричка. Я полюбляю грати у настільні ігри разом з татом чи сестричкою. А взагалі мій світ захоплень дуже різноманітний: люблю кататися на ковзанах, скейтборді, велосипеді, виготовляти різні поробки, подорожувати.

 

1. Який твій улюблений літературний герой і чому?

Мій улюблений літературний герой - Лола Фелозо. Лола - весела, винахідлива й дуже добра дівчинка, що вчить читачів бути ввічливими, доброзичливими, робити добрі і корисні вчинки. Саме за це вона мені й подобається.

 

2. Якщо ти потрапиш в найдивнішу країну, то якою б вона була?

Країна, яка з'явилась в моїй уяві має назву "Шокляндія", а в її столиці - Цукеркотавн часто відбуваються різні казкові події. Восени, під час врожаю, на деревах з'являються різні солодощі, які полюблять тутешні мешканці - ельфи. Жителі Шокляндії замість машин використовують як вид транспорту єдинорогів. Ельфи мешкають в пряникових будиночках. І протягом року ці істоти потроху з'їдають свої будиночки й починають будівництво нових. В мешканців Шокляндії на карієс імунітет, оскільки їм доводиться харчуватися виключно солодощами. За домашніх улюбленців в місті Цукеркотавн вважають слонів. Слід сказати, що слони там рожеві, іноді жовті або ж сині чи зелені, а зріст їх не перевищує тридцяти сантиметрів. Ось так живуть у Шокляндії. Я б хотіла побувати там насправді...

 

3. З ким би з міфологічних чи казкових героїв ти погодилась/погодився випити філіжанку чаю чи шоколаду і чому?

Я б з радістю випила б філіжанку чаю з Прометеєм. Розпитала б його чи важко боротися із Зевсом і як там було у давні часи. Прометей був мужнім і мав чимало чеснот. Тож за чаюванням мабуть, навчив би мене якоїсь мудрості.

 

4. Яким має бути Автор?

Автор має мати бурхливу уяву. Він повинен уміти зацікавити читачів. А вміння художньо описати в автора якої-небудь книги повинно бути понад усе. Книга, що не містить у собі художніх описів - не книга, а автор цієї книги - не автор. Отже, з цього я роблю висновок, що автор має бути цікавим, чесним, добрим, відкритим, винахідливим, а також оптимістом.

 

5. Яка з прочитаних книг на тебе справила найбільше враження і чому?

Найбільше враження справила на мене книга "Ніна - дівчинка планети шостого місяця". Оскільки ця книга містить у собі чимало пригод малої, але дуже хороброї дівчинки Ніни, що неабияк зацікавили мене. Книга дуже драматична, і тут є всього потроху: радість і печаль, міцне кохання і яскраві пригоди. Мабуть, саме тому ця книга справила на мене таке велике враження.

 

6. В чому/кому ти шукаєш натхнення, що воно таке і як його віднайти?

Натхнення не можна віднайти, воно саме приходить. От я часто літаю у своїй голові. А ще я інтроверт. Мене не цікавить реальність, оскільки в моєму мозку багато місця і щохвилини там народжується нова ідея, яка швидко опрацьовується мною. Саме ці ідеї надихають мене на написання нових творів. Натхнення - це муза, хоча деяким людям цього не збагнути.

 

7. В якому жанрі ти полюбляєш писати свої твори і чому?

Я полюбляю писати казки і оповідання. Я мрію стати письменником, що пише для дітей, а дітям подобаються казочки. Я це добре знаю, оскільки сама ж ще дитина. Казки писати ще цікавіше, ніж читати їх. Саме тому я вирішила бути казкарем.

 

8. Ким із казковий персонажів хотілось би стати хоч на годину?

Навіть хоч би на хвилинку я мрію стати Капелюшником із казки "Аліса в країні чудес". мені дуже хочеться відчути себе безумною людиною, що кидає слова на вітер і веде пусті теми.

 

9. Опишіть власне робоче місце?

Моє робоче місце це невеличкий зелений столик, що дуже надихає мене на написання нових казок. Люблю зелений колір!

 

10. Придумайте та опишіть власного українського супер-героя.

Ім'я мого супергероя - Лебедине Крило. Вона ширяє у блакитних просторах неба, рятуючи птахів у біді і допомагаючи їм долати великі відстані.

 

11. Якщо б ти мав/мала можливість обирати над можливість, то яку саме і чому ти б обрав/обрала?

Я давно хотіла мати сили природи. Могти "вмикати" й "вимикати" вітер, створювати снігопади коли тобі заманеться, розуміти мову тварин... Я обожнюю природу.

 

12. Чому саме і коли прийшла ідея написати книгу?

Було це зовсім недавно. я літала у своїй голові. Та раптом мені стукнула ідея написати книгу. Я з радістю прийняла цю ідею.

 

13. З якою видатною постаттю сучасності ти б хотів товаришувати?

Я б потоваришувала з Іваном Андрусяком. Його твори "Стефа і її чакалка" і продовження цієї книги "Кабан дикий - хвіст великий" надзвичайно цікаві. Можливо, він навчить мене писати такі ж.

 

14. Якби винайшли машину часу, то куди саме хотілось потрапити?

Я ще з дитинства захоплювалася динозаврами. Так і кортить стати котримось із них: трицератопсом, рексом, або ж диплодоком. Отож, я б на машині часу відправилась у еру динозаврів.

 

15. П’ять речей дозволяють взяти на безлюдний острів. Які б вони були в тебе?

Я візьму з собою: радість, наполегливість, хоробрість, силу і оптимізм.

16. Найцікавіша книга для тебе, яка вона?

Найцікавіша книга повинна містити у собі силу силенну пригод, емоцій, переживань, захоплень, гумору і добра.

 

17. Як твої рідні ставляться до того, що ти пишеш? Чи читають? Хто підтримує найбільше?

Мої рідні дуже пишаються мною. І я не завдаю нікому труднощів, а читаю їм твори сама, за вечерею. Всі мене підтримують і гаряче аплодують, але звісно найбільше за мене вболіває рідненька матуся.

 

18. Найзаповітніша мрія: яка вона?

Моя мрія знайти чарівну лампу з джином. Я щодня розмірковую, які ж бажання мені загадати, коли такий день настане.

 

19. Які є захоплення, окрім літератури?

Я відвідую багато гуртків. Вмію добре співати і танцювати. Знаю багатьох співаків, музикантів і композиторів. Цікавлюся іноземними мовами і спортом.

 

20. Над чим працюєш зараз і про що будете писати

Зараз я працюю над своєю першою збіркою книг про пригоди сестричок Марійки і Соломійки. Поки що пишу книгу першу "Пригоди Марійки та Соломійки на озері"

 

21. Щоб ти побажав/побажала учасникам конкурсу?

Я всім бажаю перемоги. Дуже шкода, що переможцями не можуть бути всі...

 

22. Що для тебе є щастя? Яку людину можна назвати щасливою?

У кожної людини своє поняття "щастя". Для мене щастя це те, що я вже маю. Це родина, друзі, дім і мої домашні улюбленці. Список цей немає кінця. Більшість людей має усе це, але не усвідомлює, що вони вже щасливі.

 

23. Як ти ставишся до критики власних творів?

Я не ображусь, якщо мій твір буде хтось критикувати, бо буду знати де моя помилка, а далі буду намагатися писати без аберацій.

 

24. На що саме ти б витратив/витратила свій перший гонорар?

Новий рік - чудове свято і кожному хочеться подарунок у цей час. А тому протягом року я збираю кошти на подарунки моїм рідним. Гроші мені не потрібні і добре, що є куди їх діти.

 

25. Чому саме ти вирішив взяти участь в конкурсі «ПероДактиль»?

Взяти участь у цьому конкурсі мені порадила мама. А я хочу випробувати свої літературні вміння.

Ознайомитись з конкурсною роботою