Потапова Інна

 

Потапова Інна Юріївна, народилася 19 березня 2003 року в одному із найдревніших міст України – Кам’янці Подільському Хмельницької області, де й проживаю на даний час. Навчаюсь у 8-Б класі ЗОШ №10.

Ходжу на гурток «Юні літератори», захоплююсь фотографуванням, приймаю участь у різних конкурсах та олімпіадах, на яких часто займаю призові місця.

У 2016 році стала переможцем Всеукраїнського конкурсу «Найкращий читач України - 2016». Переможець обласного відео проекту «Пізнай свій край з бібліотекою - 2015».

1. Який твій улюблений літературний герой і чому?

Читаючи різні книги, я знайомилась із різними персонажами. Найбільше сподобався Денис Потапенко з твору "Не такий" Сергія Гридіна. Своїм прикладом він довів, що кожен здатен стати кращим, потрібно лиш мати терпіння і те заради чого ти змінюєшся.

 

2. Якщо ти потрапиш в найдивнішу країну, то якою б вона була?

Якби я потрапила в найдивнішу країну, то вона б була сповнена добра і справедливості, всі були б рівні між собою. Щоб у ній жили маленькі феї з чарівними блискучими крильцями, і в чарівних сукенках.

 

3. З ким би з міфологічних чи казкових героїв ти погодилась/погодився випити філіжанку чаю чи шоколаду і чому?

Якби мені випала нагода випити філіжанку шоколаду з героєм, то це була б Василина з роману Наталії Щерби "Часодії". Своєю нестримною і героїчною вдачею вона показала, що завжди є вихід із будь-яких ситуацій. Я б запитала про дивну часівну силу, та чи дійсно можна повернутися в минуле та побачити майбутнє.

 

4. Яким має бути Автор?

Я вважаю, що кожен автор - неповпорна особистість, тому і манера написання творів різна. Та для мене ідеальним автором є той, хто прислухається до думки своїх читачів, але й не втрачає своєї індивідуальності.

 

5. Яка з прочитаних книг на тебе справила найбільше враження і чому?

Найбільше враження на мене справила книга польської письменниці Йоганни Ягелло "Кава з кардамоном". У цій книзі описані настільки життєві ситуації, що деякі з них розчулюють до сліз. Прочитавши цю книгу розумієш, що в житті не все так просто: друзі можуть стати ворогами, а вороги - друзями. Раджу всім провести вечір із цією книгою в руках.

 

6. В чому/кому ти шукаєш натхнення, що воно таке і як його віднайти?

Дивно, та я дуже сильно люблю дощ. Запах вологого пилю під час дощу просто зводить мене з розуму. Саме дощ і є середовищем мого натхнення. Як тільки він починається, я беру свій улюблений м'який плед та йду на балкон, де слухаю музику, пишу твори і просто насолоджуюсь цією творчою атмосферою.

 

7. В якому жанрі ти полюбляєш писати свої твори і чому?

Я дуже полюбляю писати ліричні, філософські, життєві вірші та твори,тому що саме такі люблю читати.

 

8. Ким із казковий персонажів хотілось би стати хоч на годину?

Я хотіла б стати Шерлоком Холмсом і оволодіти його методом дидукції, щоб розслідувати різні злочини й допомогати людям.

 

9. Опишіть власне робоче місце?

Робоче місце має надихати, моє - саме таке. На моєму столі є різні записники, різнокольорові ручки, цікаві книги та комп'ютер. Над столом розміщений мій робочий органайзер, де я планую свій час, відмічаю важливі дати і події.

 

10. Придумайте та опишіть власного українського супер-героя.

Освічений, мужній, сильний парубок, який захищав би країну від ворогів та своїм прикладом надихав на великі звершення.

 

11. Якщо б ти мав/мала можливість обирати над можливість, то яку саме і чому ти б обрав/обрала?

Якби мені випала можливість обрати над можливість, то я б хотіла стати такою людиною-дипломатом, щоб у світі не було конфліктів і війн.

 

12. Чому саме і коли прийшла ідея написати книгу?

Свій перший вірш я написала у четвертому класі "Наша перша вчителька", який присвятила своїй першій вчительці Ользі Леонідівні, з якою не хотілось розлучатися.

 

13. З якою видатною постаттю сучасності ти б хотів товаришувати?

Я хотіла б потоваришувати з Олександром Авраменком - українським педагогом, викладачем, автором шкільних підручників з української мови та літератури.

 

14. Якби винайшли машину часу, то куди саме хотілось потрапити?

Я хотіла б побувати у Середньовіччі, не дивлячись, що цей період називають темними віками.

 

15. П’ять речей дозволяють взяти на безлюдний острів. Які б вони були в тебе?

Фотоапарат, плеєр, ручку, блокнот, збірку поезій Лесі Українки.

 

16. Найцікавіша книга для тебе, яка вона?

Для мене найцікавішою є та книга в якій є яскравий сюжет, існує кілька сюжетних ліній і,водночас, ця книга має бути філософською і життєвою.

 

17. Як твої рідні ставляться до того, що ти пишеш? Чи читають? Хто підтримує найбільше?

Мої рідні дуже раді, що в мене проявився талант написання віршів і творів, та залюбки їх читають. Але найбільше мене рідтримує мама, до речі, вона і є моїм редактором, за що їй велика вдячність.

 

18. Найзаповітніша мрія: яка вона?

Хочу проявити себе як особистість у літературній сфері. Щоб люди, читаючи мої твори, ставали добрішими.

 

19. Які є захоплення, окрім літератури?

Взагалі захоплень в мене багато, починаючи від читання книг до проведення різних свят і заходів. Та ще в мене є одне дуже цікаве захоплення - це фотографування. Адже, дуже цікаво передавати красу української природи через фотооб'єктив.

 

20. Над чим працюєш зараз і про що будете писати

Зараз я планую написати напівбіографічний роман. До речі, його сюжет мені наснився у сні. , і я вирішила, що він міг би стати непоганим сюжетом мого нового твору.

 

21. Щоб ти побажав/побажала учасникам конкурсу?

Всім учасникам конкурсу я хотіла б побажати творчого натхнення.

 

22. Що для тебе є щастя? Яку людину можна назвати щасливою?

На мою думку щастя - це коли ти здоровий, можеш вільно пересуватись, маєш люблячих батьків. Для мене жити - це вже привід для щастя. А ще я отримую велике задоволення від подорожей. Я вважаю себе щасливою людиною, і взагалі - кожна людина щаслива, щаслива по-своєму, потрібно лиш знайти привід для щастя.

 

23. Як ти ставишся до критики власних творів?

Взагалі до критики я ставлюсь нормально, та в мене є своя думка і я відстоюю її, адже у кожного автора свій стиль написання.

 

24. На що саме ти б витратив/витратила свій перший гонорар?

Свій перший гонорар я б витратила на закупівлю книг та іграшок для дитячого будинку, бо ці знедолені дітки не винуваті в тому, що самотні.

 

25. Чому саме ти вирішив взяти участь в конкурсі «ПероДактиль»?

Я хочу проявити себе, як талановита особистість. Хочу поділитись частинкою своєї творчості з іншими. Можливо саме мої твори надихнуть когось на великі звершення.

Ознайомитись з конкурсною роботою (проза)

Ознайомитись з конкурсною роботою (поезія)