Шовкошитна Дана

13 років, м.Київ

Мене звуть Дана. Народилась 16 березня 2003 року та живу у місті Києві. Я в перший раз приймаю участь у конкурсі поезії і мої вірші ще ніде не публікували. Я вчуся в 8-Б класі Київської інженерної гімназії і в 7-му класі Дитячої школи мистецтв №4, граю на фортепіано, співаю у хорі, люблю мандрувати, малювати та писати вірші й прозу. Пишу про все, що відбувається навколо, для себе та моїх рідних і друзів. Навіть не пишу, а тільки записую те, що спонтанно виникає в моїх думках.

 

1. Який твій улюблений літературний герой і чому?

Мій улюблений герой – це Дана з повістей Олесі Чертової "Дана і Дракон" та "Дана і Русалка", бо вона мрійлива, добра, смілива, любить тварин по-справжньому.

2. Якщо ти потрапиш в найдивнішу країну, то якою б вона була?

Росте в цій країні ліс рожевого кольору, квіти всі в ньому найрізноманітніші. Навіть існує вид яскравих квіточок-цукерок. Їх нектар полюбляють пити майжепрозорі метелики, які можуть змінювати свій колір залежно від настрою. У літній спекотний день небо блакитне, наче купрум. Вночі воно синє-синє, аж оксамитове, осипане зорями. А узимку воно найчастіше фіолетово-рожево-синє. Тоді йде сніг білосніжно-чистий. Трапляються й дні, коли він буває блакитним, персиково-рожевим, ніжно-фіалковим й бірюзовим. Ріки там настільки чисті й прозорі, що здається, що кораблі, які на них пливуть неначе летять десь в повітрі недалеко від води. Обов'язково там є в гори з цілющим водоспадом, який вміє усіх і усе оживляти, лікувати і омоложувати. Він також може додавати енергії. Люди там теж незвичайні. Вони не знають про наш світ і не знають що є електричністю і навіть не намагаються нічого змінювати й винаходжувати, бо це може погано вплинути на їх майбутнє і вони просто цінують той час, в якому вони живуть. Живуть вони у невеличких, затишних хатиночках, недалеко один від одного, щоб завжди бути разом і допомагати один одному. Вони ніколи не сваряться. Вони неймовірно дружелюбні!

3. З ким би з міфологічних чи казкових героїв ти погодилась/погодився випити філіжанку чаю чи шоколаду і чому?

Хоч я вже доросла дівчинка, але я була би рада піти на чаювання до Білосніжки та Попелюшки, бо вони дуже добрі, гостинні, мрійливі. Ми б з ними поговорили по душам, розповіли одна одній про себе, про своє життя, своїх друзях.

4. Яким має бути Автор?

Автор - це щира людина, яка здатна переживати за інших, розуміти їх почуття і ділитися з ними своїми думками.  

5. Яка з прочитаних книг на тебе справила найбільше враження і чому?

Я прочитала багато цікавих книжок, від яких мене відірвати просто неможливо! Крім чарівної книги про «Дану і Дракона» Олесі Чертової мені ще сподобались «Тореадори з Васюківки» і «Діамантовий берег» Всеволода Нестайка, бо там з точністю передані відчуття героїв і написано про справжню дружбу і пригоди підлітків, у яких ми можемо впізнати самі себе.

6. В чому/кому  ти шукаєш натхнення, що воно таке і як його віднайти?

Натхнення – це те, що окрилює, те що спонукає зробити щось гарне, або щось творити. Я не знаю де його шукати, воно якось саме з’являється. Вчасно і невчасно.

7. В якому жанрі ти полюбляєш писати свої твори і чому?

Свої твори я пишу по-різному. Вірші я пишу про життя, про те, що відбувається навколо, про те, що думаю. У свою повість про дружбу я додаю кілька крапель гумору, щоб вона не була нудною.

8. Ким із казковий персонажів хотілось би стати хоч на годину?

Я хотіла би, хоч на годинку, стати Попелюшкою, але не у коморі, а вже на балу. Хочеться якось перевтілитися і відчути себе чарівною леді, стати впевненою у собі.

9. Опишіть власне робоче місце?

У мене є стіл, за яким я роблю домашні завдання. Часто буває так, що розв'язуючи приклади з алгебри, я починаю записувати вірші, які з'являються в моїй голові. Буває, я записую їх на кухонній серветці. Повісті я пишу у своєму мобільному телефоні в кожну вільну хвилину. Про свій стіл я написала так:  Сижу за столом, лампочка горит. Рядом со мной кошечка сидит. Любо-любо мне сидеть, гладить кошку белую, книжечку свою писать… Так бы и сидела. Но часы стучат, стучат. Видно уже поздно. Мне уже пора спешить, но как же это сложно!

10. Придумайте та опишіть власного українського супер-героя.

Я вважаю, що справжній український супер-герой - це мій двоюрідний брат Родіон. Його бойовий позивний "Рой", він його заслужив своєю мужністю під час боїв на сході України в 2014 році на Савур-могилі. Саме про це я збираюся написати оповідання найближчим часом. Не треба нічого придумувати, бо такі герої живуть серед нас.

11. Якщо б ти мав/мала можливість обирати над можливість, то яку саме і чому ти б обрав/обрала?

 Якби я могла, я б зробила так, щоб люди ніколи не гинули (а ще краще, щоб не було смерті), не були інвалідами, щоб ніде не було жорстокості й зрадництва і щоб кожен був щасливий. Щоб все стало екологічно чисте. Щоб стати відмінницею і могла все легко засвоювати й швидко робити домашні завдання. Щоб вміла піднімати настрій усім навколо.

12. Чому саме і коли прийшла ідея написати книгу?

Спочатку (декілька років тому) я записувала цікаві історії, які траплялися зі мною і моїми друзями. З цих записів виник задум книги. А вірші я тільки записую, вони приходять до мене самі.

13. З якою видатною постаттю сучасності ти б хотів товаришувати?

У гімназії я познайомилась з поетесою Анастасією Дмитрук, хотілося б з нею товаришувати.

14. Якби винайшли машину часу, то куди саме хотілось потрапити?

Я порадилась би з батьками. Мене цілком влаштовує бути тут і зараз.

15. П’ять речей дозволяють взяти на безлюдний острів. Які б вони були в тебе?

1. Килим-літак. 2. Скатертина-самобранка. 3. Чарівна паличка. 4. Книги казок та пригод. 5. Спрей від комарів

16. Найцікавіша книга для тебе, яка вона?

Я люблю читати книги про людські відносини.

17. Як твої рідні ставляться до того, що ти  пишеш? Чи читають? Хто підтримує найбільше?

Мої рідні мене підтримують. Я завжди ділюся з ними написаним. Вони читають з подивом, цікавістю та повагою. Хто підтримує найбільше? Складно визначити - ніхто не залишається байдужим.

18. Найзаповітніша мрія: яка вона?

Я мрію про те, щоб скоріше закінчилася війна, щоб не гинули люди, не хворіли діти і дорослі, щоб у світі не було жорстокості.

19. Які є захоплення, окрім літератури?

Я з задоволенням займаюся музикою - граю на піаніно та співаю у хорі. Люблю малювати. Займаюся різним рукоділлям. Мандрую з батьками і друзями.

20. Над чим працюєш зараз і про що будете писати

Вже другий рік я пишу повість про своїх друзів. Вона називається "Мій клас, мої друзі та я". Пишу для того, щоб не забути наше дитинство, наші відносини і сподіваюсь, що ця повість буде цікава і незнайомим людям.

21. Щоб ти побажав/побажала учасникам конкурсу?

Незалежно від того, яким буде рішення журі, я бажаю всім натхнення, радості, успіхів, задоволення від своєї праці і свого життя

22. Що для тебе є щастя? Яку людину можна назвати щасливою?

Щаслива людина - це людина, якій вистачає тепла і турботи зі сторони рідних та друзів, яка сама вміє дарувати радість та щастя іншим. Щастя - це відчуття жаги до життя і задоволення від того, ким ти є і хто з тобою поряд.

23. Як ти ставишся до критики власних творів?

Критику сприйму з вдячністю, бо мені цікаво почути, що про мої вірші думають люди.

24. На що саме ти б витратив/витратила свій перший гонорар?

Я ще не вирішила, але мені б хотілося зробити подарунки рідним і друзям; допомогти тим, кому потрібна допомога; придбати щось потрібне для моєї гімназії

25. Чому саме ти вирішив взяти участь в конкурсі «ПероДактиль»?

Прийняти участь в конкурсі мені порадила моя вчителька. Я подумала: "Чому б і ні? Чому б не поділитися своїми віршами та не отримати поради від професіоналів?"

Ознайомитись з конкурсною роботою