Яремин Вікторія

Народилася 13 лютого 2005 року у місті Івано-Франківську. Навчаюся  у ЗШ №4,  6-Б класі. Я професійно займаюся народними танцями у зразковому колективі «Радість», театральним мистецтвом, а також журналістикою. Непогано малюю, займаюся вокалом, декламаторським мистецтвом. Кілька років відвідувала музичну школу класу фортепіано.

Мене надихають твори, які нагадують мені реальне життя, прикрашене цікавою дивиною. Ціную у людях  позитивні якості, доброзичливість, повагу і щирість. Не терплю людей, які мене обманюють. Хочу пов’язати своє життя із журналістикою та декламаторством

 Мій поклик по життю: «Цінуй, прагни, твори.»

 

1. Який твій улюблений літературний герой і чому?

Мій  улюблений літературний герой – це Аліса з казки «Аліса у Країні Див». Дівчинка поводиться тактовно, не сумніваючись, йшла до пригод,  до своєї мети.

2. Якщо ти потрапиш в найдивнішу країну, то якою б вона була?

Я хотіла б потрапити в країну Картоплянію , яку я вигадала сама. Жителі цієї країни мають позитивні риси характеру,добрі,милі. На вході до країни на тебе чекатиме привітлива дівчинка Розалія, яка ознайомить тебе з іноземною мовою та розповість про всі тонкощі країни. На кінці одного року проживання в країні жителі справедливо вибирають  свого президента.

3. З ким би з міфологічних чи казкових героїв ти погодилась/погодився випити філіжанку чаю чи шоколаду і чому?

Я би погодилася випити шоколаду із дівчинкою Малгосею, з бестселеру «Клас пані Чайки». Мене приваблює в ній те, що вона наполеглива, живе сьогоднішнім днем, знає всі тонкощі справжньої дружби.  А ще  Малгося має хороші манери.

4. Яким має бути Автор?,

На мою думку, Автор – це особистість. Його ідеї повинні бути свіжими та незвичайними. Це співчутлива людина, яка любить своїх читачів і завжди прислуховується до їхньої критики. Автор -  це перш за все Людина з певною новизною і дивизною.

5. Яка з прочитаних книг на тебе справила найбільше враження і чому?

Це книга ”Пригоди Алі  в країні Недоладії “. Кожний розділ цієї книги поданий у жартівливій формі, хоча там трапляються зовсім не дитячі випадки. Книга цікава тим, що на кожній сторінці твору є якась фантастика чи цікавинка. Для дітей – підлітків книги такого плану є досить актуальними і доречними.

6. В чому/кому  ти шукаєш натхнення, що воно таке і як його віднайти?

Натхнення приходить до мене з певного місця події або персонажа,про якого неможливо не написати. У моєму розумінні – натхнення це своєрідний дар. І  я користуюся ним, а для лінивих хочу доповнити, що надихнути людину до творчості може звичайнісінька книга. Варто віднайти в ній щось загадкове, містичне. Необхідно просто захотіти!

7. В якому жанрі ти полюбляєш писати свої твори і чому?

.Мабуть , це поезія, іноді проза. У прозі я можу вмістити всі свої емоції, а завдяки поемі чи звичайнісінькому віршику на чотири рядки, я можу передати свої враження від побаченого незвичайними образами, метафорами.

8. Ким із казковий персонажів хотілось би стати хоч на годину?

Я б хотіла стати Попелюшкою – служанкою, яка знала, що добрий початок приведе до справедливого завершення. Адже дівчинка не жаліла себе, не відповідала до співрозмовниць так, як вони розмовляли з нею. Адже Попелюшка всім нам доводить,що які б не були твої бридкі вчинки, зло та підлість повернуться до них сторицею, а добро і щастя усміхнеться тільки найсильнішим, наймилішим  і найдобрішим.

9. Опишіть власне робоче місце?

Моє робоче місце - це звичайнісінький учнівський стіл, який знає і бачить, про що я пишу протягом цілого дня. У мене на столі ніколи не буває порожньо. Іноді там можна знайти дівчачі журнали,блокнотики, іноді – кольоровий папір і ,звичайно, шкільні підручники. А іноді в мене на столі буває творчий безлад, в якому я, як не дивно, працюю дуже продуктивно)).

10. Придумайте та опишіть власного українського супер-героя.

Мій український супер-герой – це невеличкий за ростом чоловічок Джекі Бук. Його плащ довший за самого чоловічка. За характером він добрий, хитрий, розумний та наполегливий.

11. Якщо б ти мав/мала можливість обирати над можливість, то яку саме і чому ти б обрав/обрала?

Я б хотіла мати таку можливість, як вміння літати та передбачати небезпеку чи радісну подію.

12. Чому саме і коли прийшла ідея написати книгу?

До написання своєї першої книги я серйозно готувалася. Мене мотивувала невелика кількість віршів та творів, які були опубліковані. Але перша книга – це свято! Ідея сяйнула мені в голову два роки тому. Я захотіла відчути себе в ролі професійного письменника, і мені це сподобалось.

13. З якою видатною постаттю сучасності ти б хотів товаришувати?

Це  були б автори дитячих книг Іван Андрусяк та незламна жінка, яка все життя  прикута до ліжка, яка своїми творами доводить тисячі людей до сліз - Орися Яхневич. Щоправда, з обома я вже знайома та товаришую.

14. Якби винайшли машину часу, то куди саме хотілось потрапити?

Я б хотіла потрапити у минуле. Не хочу заглядати наперед. Хотілось б познайомитись з першим космонавтом, а також з такими, як Тарас Шевченко,  Іван Франко та інші. У минулому можна змінити на краще життя, яким я живу сьогодні. Я б виправила всі свої помилки, наче у зошиті. Хочу отримати шанс змінити майбутнє, починаючи з минулого.

15. П’ять речей дозволяють взяти на безлюдний острів. Які б вони були в тебе?

Це  були б  блокнот, ручка ( щоб не забути момент радості та передати колорит ), скибка мандарина, книга та моя іграшка ведмедик Тедді.

16. Найцікавіша книга для тебе, яка вона?

Ця книга повинна бути науковою, фантастичною, з кумедними, але влучно-повчальними приказками. У ній повинні бути присутні моменти життя та пригоди до сліз.

17. Як твої рідні ставляться до того, що ти  пишеш? Чи читають? Хто підтримує найбільше?

Це, звісно ж, позитивне ставлення, досить серйозне та обдумане відношення. Авжеж, вони читають мої творіння. Я звертаю увагу на критику, хоча більшість коментарів загалом хороші.

18. Найзаповітніша мрія: яка вона?

. Свою заповітну мрію треба «виношувати» роками. Хто знає, чи станеш ти перукарем, чи отримаєш грамоту з танцювального гуртка. Мрія не має обмежень, адже бажання повинні здійснюватися.

19. Які є захоплення, окрім літератури?

Я професійно займаюся народними танцями, театральним мистецтвом, журналістикою. Непогано малюю, займаюся вокалом, декламаторським мистецтвом. Чотири з половиною роки грала на фортепіано.

20. Над чим працюєш зараз і про що будете писати

Зараз активно працюю над написанням другої книги, прикрашатиму сторінки загадами та приказками. На даний момент загублена в мріях, створюю журнали зі статтями та віршами, пишу цікаві сторінки для підлітків.

21. Щоб ти побажав/побажала учасникам конкурсу?

Звісно ж, перемога важлива для всіх. Ви заслуговуєте на успіхи! Гадаю, вашу працю оцінять. Головне не розгублюватися та знати, що ти найталановитіший!

22. Що для тебе є щастя? Яку людину можна назвати щасливою?

Щастя – це та емоція, яка і в усмішці, в сльозах. Щаслива людина не має сумнівів у своїх талантах, це та людина, яка цінує та враховує думку кожного. Це та людина, яка ніколи не сумує критиці. Це дійсно незламна людина. Щастя – найпотужніша зброя.

23. Як ти ставишся до критики власних творів?

Критика повинна бути присутньою у всьому нашому житті. Я розумію критику та сприймаю її природно (як більшість). Я стараюсь виправлятися, тож критики моїх творів стає дедалі менше.

24. На що саме ти б витратив/витратила свій перший гонорар?

Перший гонорар особливий по-своєму. Я б його витратила на розповсюдження та друк наступної книги. Більшу частину віддала б мамі, адже в цьому теж є її заслуга.

25. Чому саме ти вирішив взяти участь в конкурсі «ПероДактиль»?

Я обожнюю брати участь в різноманітних конкурсах. Мене привабила ВЕБ-сторінка цього конкурсу. Ознайомившись з умовами, я не вагаючись, зареєструвалась. Цей конкурс унікальний тим, що теми творів чи віршів довільні, я зможу передати суддям свою фантазію та хист.

 

Ознайомитись з конкурсною роботою