Ярош Яринка

10  років. Народилася і живе у Києві. Дуже любить грати на фортепіано, малювати, ліпити, подорожувати, вивчати іноземні мови, а понад усе – читати. Вже у рік між купою іграшок і однією книжкою вона завжди обирала книжку. Хоча лікарі-окулісти забороняли напружувати зір, вона сама навчилася читати і маленькою часто ховалася від батьків під своїм дитячим столиком, де розглядала ілюстрації в книжках, а останнім часом – під ковдрою з ліхтариком і книжкою.

Це оповідання вона написала рік тому під час шкільних канікул. На жаль, заборона лікарів стримувала Яринку писати більше. Але цього літа їй зробили офтальмологічну операцію і тепер все змінилось – їй можна багато читати і писати.

 1. Який твій улюблений літературний герой і чому?

Мені дуже подобається Атрею з "Нескінченної історії "М.Енде. Він добрий, спокійний, відважний, він не боїться програвати та ризикувати.

2. Якщо ти потрапиш в найдивнішу країну, то якою б вона була?Мене б здивувала країна, у якій дерева  плодоносять шоколадом, звірі ходять догори ногами, люди спілкуються не словами, а думками і у них мозок працює на 100%! І немає дощу та поганого настрою)

3. З ким би з міфологічних чи казкових героїв ти погодилась/погодився випити філіжанку чаю чи шоколаду і чому?Мені цікаво було б зустрітися з Кольком Колючкою та Косею Вуханем. Бо вони справжні друзі, веселі, люблять пригоди. Тільки чи люблять вони шоколад, цього я не знаю. А от я дуже люблю!

4. Яким має бути Автор?Спокійним, терплячим, чесним, жартівником. Багато спілкуватись, мандрувати, читати. Щоб бути розумним, писати цікаві, смішні, пізнавальні книжки.

5. Яка з прочитаних книг на тебе справила найбільше враження і чому?Одна з моїх останніх прочитаних книг -"Нескінченна історія"  М. Енде. Коли я відкривала цю книжку, то неначе сама потрапляла до тих пригод разом з Бастіяном та Атрею. Шкода, що Міхаель Енде  помер і не встиг дописати багато дуже цікавих, але незакінчених історій  у "Нескінченній історії".  А, можливо, він навмисне  їх не дописав, бо хотів, щоб ми самі потрапили до Фантазії і закінчили їх. І ще  мене дуже здивувало, що з Дитинною Царівною можна зустрітися один раз і  багато разів, якщо дати їй нове ім"я. І вона житиме доти, доки житиме наша фантазія.

6. В чому/кому  ти шукаєш натхнення, що воно таке і як його віднайти?

Я шукаю натхнення у природі. Ми живемо біля лісу і мені дуже подобається гуляти там, ловити натхнення і воно завжди приходить. Коли я починаю писати твір, іноді довго думаю над першим реченням. А потім приходить така штука, яка допомагає мені писати і слова линуть до мене самі і я захоплююсь процесом творіння.

7. В якому жанрі ти полюбляєш писати свої твори і чому? Я дуже люблю казки і тому мені теж подобається щось вигадувати - таке, яке ніколи не було

 

8. Ким із казковий персонажів хотілось би стати хоч на годину?

Я б хотіла стати хоч на хвилину Дитинною Царівною. Вона мені нагадує Бога

9. Опишіть власне робоче місце?

Моє робоче місце різне. Це ліс, маршрутка, моя парта - там, де до мене приходять ідеї.

10. Придумайте та опишіть власного українського супер-героя.

Супергерой РД-7 (Розвідувальний детектив). Число 7 означає повноту і перемогу і мій герой весь час перемагає, бо він - супер! РД вміє читати думки і подумки посилати повідомлення рідним і вони його чують на відстані - без мобільного телефону. РД - добрий, сміливий, відчайдушний, дуже любить дітей. Його помічник - обдарований тарган на ім"я Федя.

11. Якщо б ти мав/мала можливість обирати над можливість, то яку саме і чому ти б обрав/обрала?

 Я б хотіла досліджувати космос, щоб познайомитися  і потоваришувати з жителями інших планет.  Для цього достатньо було б сильно підстрибнути і відштовхнутися від землі. Мені цікаво, які ці жителі, як вони спілкуються, живуть, які їхні планети. Я впевнена, що вони добрі та красиві.

12. Чому саме і коли прийшла ідея написати книгу?

На минулі зимові канікули нам задали написати твір  на тему малюнку з підручника. На малюнку був на мальований хлопчик, який перемагає на лижних перегонах. І якраз перед цим я читала твір про те, як один хлопчик захворів, а потім одні чарівні пігулки його вилікували. І мене надихнув цей твір і я написала свій.

13. З якою видатною постаттю сучасності ти б хотів товаришувати?

Я б хотіла потоваришувати з Беном Карсоном. Кілька днів тому я якраз закінчила читати його книжку "Золоті руки".

14. Якби винайшли машину часу, то куди саме хотілось потрапити?

Мені дуже хотілося б потрапити  у минуле на 500 років тому, у ті часи, коли жив Мартін Лютер.  Поспілкуватися з ним і привезти від нього якесь послання. Але ненадовго, бо на християн на той час були страшні гоніння

15. П’ять речей дозволяють взяти на безлюдний острів. Які б вони були в тебе?

Песика (живого), шоколадку, папір, ручку  та книжку на 1000 сторінок (жартівливу та смішну)

16. Найцікавіша книга для тебе, яка вона?

Це книга про пригоди, про чудеса, про дружбу. І обов"язково - смішна!

17. Як твої рідні ставляться до того, що ти  пишеш? Чи читають? Хто підтримує найбільше?

Мої рідні - це мої найперші читачі. А найбільше мене підтримує мама.

18. Найзаповітніша мрія: яка вона?

Мати живого песика, бо у моєї мами алергія на шерсть і я молюся, щоб ця алергія зникла і у мене нарешті з"явилося цуценя.

19. Які є захоплення, окрім літератури?

Мені дуже подобається грати на фортепіано, ліпити з глини, малювати, подорожувати, вивчати іноземні мови. І вигадувати різні смішинки.

20. Над чим працюєш зараз і про що будете писати

Зараз я готуюся до концерту з фортепіано і тому часу писати особливо немає, але дуже хочу. Хочу написати книжку про РД-7, мого супергероя.

21. Щоб ти побажав/побажала учасникам конкурсу?

Наснаги та перемоги!

22. Що для тебе є щастя? Яку людину можна назвати щасливою?

Щастя для мене це мама, тато, Соломійка, мир, радість, солодощі, школа. Людина щаслива, коли вона має сім"ю, коли її поважають, люблять, цінують.

23. Як ти ставишся до критики власних творів?

Мої твори ще ніхто не критикував. А якби й покритикували, думаю, що це мені допомогло б краще оцінити себе.

24. На що саме ти б витратив/витратила свій перший гонорар?

На нові книжки, бо старі я вже всі прочитала від палітурки до палітурки.

25. Чому саме ти вирішив взяти участь в конкурсі «ПероДактиль»?

Бо мені дуже цікаво брати участь у різних конкурсах. І це мій перший справжній літературний конкурс. І я б дуже хотіла б виграти:)

Ознайомитись з конкурсною роботою