Яцкова Лідія

Лідія Яцкова Олександрівна. Народилася 11.09.2000 в місті Київ. З дитинства і по сьогоднішній день живу у Голосіївському районі. У 6 років пішла до школи . У другому класі перейшла у школу-садок. В 5 класі вступила в Еколого-природничий ліцей №116, де навчаюся і зараз.

Займалася бальними танцями, плаванням, грала на фортепіанні, кінним спортом, співала, курси кінології, курси англійської та німецької мови, акторська майстерність. У 2014 році пройшла курс Літературної школи для підлітків (ЦЛО). Цього літа мала тренінг з Тревел-журналістики.

На сьогоднішній день займаюся у літературній майстерні. Ходжу на заняття з журналістики та англійської мови. Іноді займаюся сучасними танцями. У школі декілька років була відмінницею. У вільний час вчу історію, читаю книги та проводжу час з друзями.

1. Який твій улюблений літературний герой і чому?

Енн із книги "Енн із Зелених Дахів" Люсі Мод-Монтгомері. Я люблю її через те, що Енн вплинула на моє бачення світу. Енн завжди змушує мене посміхатися і радіти життю.

 

2. Якщо ти потрапиш в найдивнішу країну, то якою б вона була?

Країна, де небо було б під ногами, а земля над головою. Між небом і землею - космос. У цьому просторі живуть крихітні створіння і вони пахнуть ванільним печивом. Створіння постійно чіпляють планети великими і різнокольоровими шляпами. Можна розгледіти чудернацькі ноги, які визирають з-під шляпи. Найчастіше створіння не ходять, а танцюють і стрибають. Інколи чутно тихий голос. Вони співають веселі пісні і граються зірками.

 

3. З ким би з міфологічних чи казкових героїв ти погодилась/погодився випити філіжанку чаю чи шоколаду і чому?

Я випила би філіжанку какао з мавками. Тому що вони, напевно ніколи його не коштували. Мавки зможуть розказати неймовірні історії і навчити мене знаходитись під водою довгий час.

 

4. Яким має бути Автор?

Автор повинен жити на повну, аби потім у тексті передавати справжні і щирі враження та почуття. Він має мати ідею та ціль. Автор має бути освіченим. Він повинен бути чесним з читачами і з собою. Автор має дійсно бути закоханим у творчість..

 

5. Яка з прочитаних книг на тебе справила найбільше враження і чому?

Я прочитала багато книжок, які сприяли на мене враження. Одна з них – це «Залишимось зимувати» Шейн Джонс. Історія наповнена деталями, незвичайними образами, чудовими особливостями. Я би назвала цю розповідь естетичною. Часом я не розуміла, що коїться. Все заплутане. Дівчина, від якої пахне медом і димком, з Лютим жила на околиці. А такі ж люди були на хмарі. А ще такі самі жили в якомусь підвалі. І Лютий, насправді, автор історії. А дівчина дописує її і рятує. Книга багатогранна і всі речі наділені символічністю. Ніби польоти – це весь світ, прекрасне майбутнє. А Лютий – замерзлі серця, які ні до чого не прагнуть. Сіре морозне існування. Подібної книги я ніколи не читала. Її можна перечитувати багато разів і знаходити все новий прихований сенс.

 

6. В чому/кому ти шукаєш натхнення, що воно таке і як його віднайти?

Натхнення – це те, що змушує нас загорітися ідеєю і швидко її втілювати. Для мене натхнення може прийти з відусіль: з життєвих ситуацій, з книги, з діалога. Відшукати його важче. Найчастіше всього воно тебе знаходить самостійно. Але, якщо є така необхідність, то я просто намагаюся зайнятися різними справами.

 

7. В якому жанрі ти полюбляєш писати свої твори і чому?

Я люблю писати реалістичну прозу, тому що саме вона відображає реальне життя. Люди у прозі завжди схожі на тих, кого ми зустрічаємо у нашому оточенні.

 

8. Ким із казковий персонажів хотілось би стати хоч на годину?

Я б хотіла бути великим сильним та мудрим драконом.

 

9. Опишіть власне робоче місце?

Моє ліжко. Я лежу під ковдрою і з ноутбуком на колінах. По обидва боки розкидані папери та блокноти.

 

10. Придумайте та опишіть власного українського супер-героя.

Мій український герой без усіляких пафосних плащів та окуляр. Це буде особлива дівчина, але тільки тому що кожен особливий. Кожна людина може бути героєм. Ця дівчина буде підлітком. Саме у підлітковому віці всі вірять у те, що можна змінити історію своїми силами. Дівчина буде рятувати людей і зупиняти війни.

 

11. Якщо б ти мав/мала можливість обирати над можливість, то яку саме і чому ти б обрав/обрала?

Літати за допомогою власних сил. Я би змогла відвідати кожну країну і побачити всі куточки Землі

 

12. Чому саме і коли прийшла ідея написати книгу?

Я хочу, аби мої слова вплинули на людину, і таким чином на світ. Одного разу я побачила картинку, і вона надихнула мене написати книгу.

 

13. З якою видатною постаттю сучасності ти б хотів товаришувати?

Я б хотіла потоваришувати з Філіпом Пулманом. Тому що це були книги дитинства. І там безліч незвичайних речей і задумок, і я би хотіла про все розпитати у письменника особисто.

 

14. Якби винайшли машину часу, то куди саме хотілось потрапити?

Потрапити в еру динозаврів.

 

15. П’ять речей дозволяють взяти на безлюдний острів. Які б вони були в тебе?

1.Вода. 2. Колонки з музикою, аби я могла танцювати.3.Вазу, щоб ставити тропічні квіти. 4. Кота для компанії. 5. Книжки..

 

16. Найцікавіша книга для тебе, яка вона?

Книга, з якою ти забуваєш про реальне життя. Та, що змінить тебе та змусить замислитись. Яка подарує сильні емоції. Книга, у якій я знайду багато нових речей.

 

17. Як твої рідні ставляться до того, що ти пишеш? Чи читають? Хто підтримує найбільше?

Сім`я завжди готова вислухати та радіють за мої успіхи. Також підтримують куратори літературної майстерні та друзі. Без підтримки кожного з цих людей я б нічого не змогла досягти.

 

18. Найзаповітніша мрія: яка вона?

Змінити світ. Написати книгу. Створити люблячу сім`ю.

 

19. Які є захоплення, окрім літератури?

Займаюся танцями і журналістикою.

 

20. Над чим працюєш зараз і про що будете писати

Зараз я пишу короткі уривки на різні теми. Не знаю, над чим буду працювати у майбутньому. Для мене це завжди несподівано.

 

21. Щоб ти побажав/побажала учасникам конкурсу?

Бажаю учасникам успіхів та чесних перемог! Бажаю, щоб ніколи не залишали творчості і були щасливими.

 

22. Що для тебе є щастя? Яку людину можна назвати щасливою?

Щастя – це відчуття, яке переповнює тебе тільки позитивними емоціями. Тоді весь світ насичений яскравими кольорами і радощами. Щастя важко описати. Щаслива людина ділиться з іншими зарядом енергії. Вона освітлює все навкруги і дарує тепло.

 

23. Як ти ставишся до критики власних творів?

Я ставлюся до критики позитивно.

 

24. На що саме ти б витратив/витратила свій перший гонорар?

Я витратила б гроші на щирі подарунки для людей, які підтримують мене.

 

25. Чому саме ти вирішив взяти участь в конкурсі «ПероДактиль»?

 

Конкурс дає можливість вдосконалюватися та отримувати досвід. Це мотивація закінчувати і вкладати величезні зусилля у роботу. 

Ознайомитись з конкурсною роботою