Панченко Марія

Народилася 21 жовтня 2003 року в місті Заводське Лохвицького району Полтавської області. Навчаюся у 8 класі Заводської загальноосвітньої школи № 2. Також є ученицею 7 класу Заводської музичної школи по класу фортепіано. Неодноразово брала участь у школах МАНу. Вони зацікавили мене неординарними методами навчання та мислення. Я ставала учасницею вже трьох шкіл: Школа з філософії "Європейська культура філософського діалогу" за участю корейського професора філософії для дітей Джінвана Парка, що проходила у Пущі Водиці, м. Київ з 4.06.2016-9.06.2016; Школа з громадської участі та культурної дипломатії, Пуща Водиця, 9.08.2016-14.08.2016; Школа з християнської дипломатії, що проводилася у Марійському духовному центрі с.Зарваниця, Тернопільська область, 28.10.2016-3.11.2016. Змалечку люблю читати. Захоплююся художніми творами пригодницького жанру. Обожнюю малювати. Цього літа брала участь в  міжнародному фестивалі, що відбувся в Болгарії, "Сузір"я Орфей", стала переможцем (І місце) в своїй віковій категорії в номінації "Образотворче мистецтво". З початкових класів стаю призером районних олімпіад з української мови та літератури, історії, англійської мови. Беру активну участь у громадському житті школи та міста. Разом зі своїм танцювальним колективом "Забава" виступала на різних культурних заходах, декілька раз - на сценах Сорочинського ярмарку. Прагну до різностороннього розвитку.

 

1. Який твій улюблений літературний герой і чому?

У кожного свій улюблений герой. У когось це мужній та відважний лицар. А в когось ніжна та тендітна принцеса. А в мене Дракон із повісті-казки Ю. Винничука «Місце для Дракона». Ви, мабуть, подумаєте, що якщо це Дракон, то він обов’язково повинен всіх лякати, мати величезні зуби, та навіть їсти людей. Так, він має величезні розміри, хоча йому лише три роки. Так, він має зуби, але він - вегетаріанець. Ця тварина їсть лише рослинну їжу. Він живе у лісі, і тому найбільше полюбляє суниці та інші ягоди. Цей, ще зовсім молодий Дракон є уособленням лагідності, добра, миру та спокою. Мені здається, що автор навмисне використав образ Дракона, щоб довести всім, що навіть якщо ти всемогучий та всесильний, ти повинен бути освіченим, та насамперед залишатися справжньою людиною. Винничук втілив у цю громадну, аде добру тварину всі людські цінності.

2. Якщо ти потрапиш в найдивнішу країну, то якою б вона була?

Мабуть, це була країна, де всі люди, тварини, птахи розмовляли б однією мовою. За найцінніше в світі ставили не людину, а я б хотіла, щоб кожний компонент природи був однаково значимий. Було б гарно, якби людина з дитинства знала своє покликання та розвивалася змалечку у правильному напрямку, а не витрачала півжиття на пошук себе у цьому світі. Звичайно, це буде зелена та квітуча країна. Ви запитаєте мене, у чому ж тут дивність? А я відповім, якщо б наш світ був би таким, то в ньому було б не цікаво та не було  прагнення. Навіть якщо людині дати найкраще, вона все рівно  буде хотіти більшого. Ми так побудовані і нічого тут не зробиш.

3. З ким би з міфологічних чи казкових героїв ти погодилась/погодився випити філіжанку чаю чи шоколаду і чому?

Було б чудово почаювати з давньогрецькою богинею краси та кохання Афродитою.  Думаю, вона б могла поділитися зі мною своїми деяким секретами.

4. Яким має бути Автор?

Це повинна бути творча людина, яка зуміє передати важливу інформацію через століття. Автор має бачити як позитив, так і негатив.

5. Яка з прочитаних книг на тебе справила найбільше враження і чому?

Мені дуже важко визначитися, але з останніх книг, що я читала, то найбільше мені сподобався роман Олеся Гончара «Берег любові». Автор зумів зобразити кожного персонажа детально, хоча кількість персонажів не маленька. Йому вдалося передати настрій, переживання, почуття, внутрішній стан кожного.

6. В чому/кому  ти шукаєш натхнення, що воно таке і як його віднайти?

Натхнення, як на мене, це пік емоцій, або ж сумних, або ж радісних. Це мить, коли тобі прямо зараз потрібно писати, писати, писати. Я не знаю точної відповіді на ці запитання. Кожного разу я по-різному знаходжу його.

7. В якому жанрі ти полюбляєш писати свої твори і чому?

Мабуть, найбільше казки. В них можна видумати свій ідеальний світ, зробити те, що зазвичай неможливо зробити в реальності. Казки навчають дітей, а це майбутнє країни. Тому намагаюся писати про добро.  Які казки, такі і діти, і те майбутнє, яке вони побудують.

8. Ким із казковий персонажів хотілось би стати хоч на годину?

Хотілося б стати хоч на годину чарівною феєю та здійснювати бажання. А також слідкувати за прогресом добра у світі.

9. Опишіть власне робоче місце?

Я дуже багато всього виконую і це буває одночасно, і тому в мене на робочому місці невеличкий хаос. Але, незважаючи на це, в мене тут завжди чисто.

10. Придумайте та опишіть власного українського супер-героя.

Я думаю, що це має бути президент країни, що має моральні цінності, але водночас, і вміє захищати себе та свою країну. Якщо влада не зіпсує майже ідеальну людину, то її можна вважати супергероєм. Він обов’язково патріот. Розвивається у різних напрямках та не припиняє навчатися. Ця людина цілеспрямована, рішуча та знає що хоче.

11. Якщо б ти мав/мала можливість обирати над можливість, то яку саме і чому ти б обрав/обрала?

Хотілося б повністю розуміти людей, з яким зводить доля. Тоді можна було б правильно діяти на користь іншої людини та знати чи потрібна їй допомога взагалі. А ще – розуміти мову тварин та рослин. Думаю, від них можна було б дізнатися багато цікавого.

12. Чому саме і коли прийшла ідея написати книгу?

Я дуже люблю природу, особливо ліс в різні пори року. Біля мого улюбленого місця відпочинку росте старий розлогий дуб, який, як мені здається, знає все про лісове життя. От ці дивовижні історії мені б хотілося записати та назвати свою книгу «Казки старого дуба».

13. З якою видатною постаттю сучасності ти б хотів товаришувати?

З Гапчинськю Євгенією, українською живописицею. ЇЇ художній стиль з честю прикрасив би не одну книгу.

14. Якби винайшли машину часу, то куди саме хотілось потрапити?

Я не знаю точної відповіді на це запитання. Більше всього, що я залишусь в теперішньому. В минуле я не хочу, бо нічого вже не змінити, а дізнатися про події та їхній хід і наслідки я можу з різних джерел, що нададуть мені достовірну інформацію. А майбутнє трапиться і зовсім скоро, навіщо поспішати? Нехай це залишиться секретом.

15. П’ять речей дозволяють взяти на безлюдний острів. Які б вони були в тебе?

1. Цікава книга 2. Ручка та простий олівець 3. Записник 4. Полотна 5. Фарби та пензлі

16. Найцікавіша книга для тебе, яка вона?

Це книга написана з натхненням, у яку автор вклав не тільки час і працю, а й душу. Вона – найцікавіша.

17. Як твої рідні ставляться до того, що ти  пишеш? Чи читають? Хто підтримує найбільше?

Добре. Із задоволенням слухають та допомагають. Найбільше мене підтримує мама. Вона найбільше надихає мене. Підтримує мене у різних конкурсах, є першим критиком та редактором моїх творів.

18. Найзаповітніша мрія: яка вона?

Головне, щоб всі рідні були здорові та щасливі, а на землі був мир

19. Які є захоплення, окрім літератури?

Обожнюю малювати, читати, вишивати бісером та хрестиком. Із задоволенням граю на фортепіано. Вивчаю англійську мову. Люблю декламувати вірші українською та англійською мовами

20. Над чим працюєш зараз і про що будете писати

Працюю над новими казковими історіями, які, можливо, будуть об’єднані в книзі «Казки Старого Дуба»

21. Щоб ти побажав/побажала учасникам конкурсу?

Натхнення, продовжувати працювати в цьому напрямку, саморозвитку та навчання. Залишатися у будь-якому випадку Людиною.

22. Що для тебе є щастя? Яку людину можна назвати щасливою?

Це та людина, яка всім задоволена та випромінює радість. Це та людина, яка вміє знаходити позитив у всьому, навіть у невдачах, бо це крок до успіху. Щастя – це абстрактне поняття, стан душі, гармонія з собою та світом, що тебе оточує.

23. Як ти ставишся до критики власних творів?

Я намагаюся сприймати це як поради. Кожен може підказати гарну ідею.

24. На що саме ти б витратив/витратила свій перший гонорар?

Думаю, що якщо серйозно розвивати ідею створення книги, потрібні будуть кошти для її видання. А ще хотілося б оновити свою поки що невеличку бібліотечку. Книги сучасних авторів по-особливому цікаві.

25. Чому саме ти вирішив взяти участь в конкурсі «ПероДактиль»?

Твори, які були подані на конкурс, були написані ще до його початку. І коли мені надійшла  інформація про літератруний конкурс «ПероДактиль», я подумала, чому б і не прийняти в ньому участь. Хотілося б почути думку професійного та мудрого журі, чи варто мені продовжувати розвиватися у літературі.

 

Ознайомитись з конкурсною роботою 1

Ознайомитись з конкурсною роботою 2