Лозенко Софія

 

Я, Лозенко Софія Віталіївна, народилась 5 квітня 2008р. в м. Миколаєві, в родині, де мене дуже чекали: мама – Лозенко Анна Миколаївна і тато – Лозенко Віталій Дмитрович. Мій тато - директор на власному підприємстві, а мама -  економіст. А ще в мене є молодший братик Олексій, йому п`ять років, він дуже гомінкий але чемний хлопчик з білявим волоссям і щирою усмішкою.

До літератури мене привчали ще до народження, матуся читала казки та вірші своєму животику, можливо тому, абетку я вивчила коли мені був лише один рік, в два роки прочитала перші слова , в три першу книжку, а зараз читання це одне з найулюбленіших моїх занять. Читаю все і всюди, і просто не можу пройти повз непрочитану книжку.

Коли мені було три роки тато привів мене на секцію карате, яку  я задоволенням відвідую і зараз. Була призеркою у багатьох змаганнях Миколаєва та області, а в 2015 в перше стала чемпіонкою України в своїй віковій категорії. Ще з захопленням займаюсь гірськолижним спортом з трьох років,  кожної зими ми разом з родиною підкорюю схили Буковелю…

В 2014 вдало склала тестування і вступила до Миколаївського муніципального колегіуму, де старанно навчаюсь і зараз. Улюблені предмети це мови – англійська і українська. Англійську вивчаю з малечку, вчу казки на англійські мові, це дуже цікаво… Мрію написати книжку цією мовою, або перекладати вже існуючі твори. Та все ж найбільше захоплююсь   рідною українською мовою. В листопаді цього року приймала участь в Міжнародному конкурсі з української мови ім. Петра Яцика, і зайняла перше місце по м. Миколаєву.

Писати я почала рано, ще маленькою складала кумедні рими, а от перший вірш написала у шість років, це був віршик про матусю… Цієї осені я відвідувала літературну школу «Від вигадки до книжки», яка проходила в місті Києві. Отримала безліч яскравих емоцій, познайомилась з авторами книг, які з захопленням читала…

1. Який твій улюблений літературний герой і чому?

Пеппі Довгопанчоха. Ця кумедна дівчинка  напрочуд добра, не дивлячись на те, що мешкала без батьків, завжди вміла бути щасливою і викликала у всіх навкруги позитивні емоції. Вона сама приймала рішення не боячись труднощів.

 

2. Якщо ти потрапиш в найдивнішу країну, то якою б вона була?

 

Я вигадала країну про яку хочу написати, це країна котів «Нявнія». Тут коти живуть як люди, але вони не мають негативних людських почуттів, тому в цій країні тільки мир і злагода отже  там ніколи не буде війни!!!

 

3. З ким би з міфологічних чи казкових героїв ти погодилась/погодився випити філіжанку чаю чи шоколаду і чому?

 

Я посмакувала б гарячим шоколадом з ВДВ (Великий Дружній Велетень) з книги Роальда Дала «ВДВ» Він кумедний, цікавий. Я хотіла б послухати його захоплюючі розповіді про країну велетнів…

 

4. Яким має бути Автор?

 

Чесним, казковим, цікавим… Він повинен розуміти для кого пише, і намагатися внести у життя свого читача щось добре, світле, мудре. І таким чином робити світ кращим. Як на мене, бути автором це велика відповідальність. 

 

5. Яка з прочитаних книг на тебе справила найбільше враження і чому?

 

Мені важко визначитись з однією книгою, кожна з них залишає щось в мені. З останніх прочитаних вразила книга Тореадори з Васюківки Всеволода Нестайка. Книга насичена подіями, вона така «повна», «широка» є й легенди і історія справжньої дружби.

 

6. В чому/кому  ти шукаєш натхнення, що воно таке і як його віднайти?

 

Мене надихає природа, речі, події про які я пишу, та більш за все емоції які я бачу на обличчях рідних, знайомих, коли читаю їм свої твори. Натхнення це усмішка мами й тата, дзвінкий сміх братика, зацікавлені очі однокласників, задоволений погляд вчительки – це те, що надихає мене писати.

 

7. В якому жанрі ти полюбляєш писати свої твори і чому?

 

Казки та вірші. Мабуть тому, що я дитина і хочу писати для дітей… а ми, діти краще за все розуміємо саме ці жанри. Через казки та вірші мені легше висловлювати свої думки.

 

8. Ким із казковий персонажів хотілось би стати хоч на годину?

 

Є багато книг куди я хотіла б  потрапити, та мабуть найбільше мені хотілося побути сміливою Стефою з книги Івана Андрусяка «Стефа і Чакалка».

 

9. Опишіть власне робоче місце?

 

Світле, фіолетово-рожеве, з купою олівців, ручок, пензликів, лінійок і безліччю книг. Часто легкий творчий безлад, з яким мама постійно бореться, та дарма… На полицях  спортивні медалі та дипломи,  відзнаки за участь у різних конкурсах. А ще, велика кількість поробок  і малюнків.

 

10. Придумайте та опишіть власного українського супер-героя.

 

Дівчина-чарівниця у вигляді білого голуба. Тендітна але надзвичайно сильна. А сила її у вмінні наділяти просту але достойну людину надзвичайними здібностями. Ще здавна захищає вона Україну…

 

11. Якщо б ти мав/мала можливість обирати над можливість, то яку саме і чому ти б обрав/обрала?

 

Я б хотіла  мати можливість перетворюватись на різних тварин і розуміти їх мову. Мені цікаво дізнатися з середини про життя тварин, лісу, природи. Відчути що таке політ птаха…

 

12. Чому саме і коли прийшла ідея написати книгу?

 

Мій перший твір я написала до дня народження матусі, зробивши її подарунок. Я просто писала про те що хотіла, творів набралося на збірку яку ми надрукували до шкільного конкурсу, зараз вона зберігається в шкільній бібліотеці.

 

13. З якою видатною постаттю сучасності ти б хотів товаришувати?

 

З Дмитром Кузьменко. Я зустрілась з ним в літературній школі. Він цікава людина і гарний автор, мені подобаються його книжки. Хотілось більше дізнатись про його літературний досвід, отримувати поради, настанови.

 

14. Якби винайшли машину часу, то куди саме хотілось потрапити?

 

У  чарівні часи королів і королев, принців і принцес. Мабуть я була б однією з них:)

 

15. П’ять речей дозволяють взяти на безлюдний острів. Які б вони були в тебе?

 

Зошит, олівець, крем від засмаги, парасольку та повітряну кулю, щоб після відпочинку полетіти додому.

 

16. Найцікавіша книга для тебе, яка вона?

 

Весела, цікава, захоплююча. Коли автор дає можливість уявити себе героєм. Книга, яка дозволяє уявляти, переноситись, додумувати сюжети.

 

17. Як твої рідні ставляться до того, що ти  пишеш? Чи читають? Хто підтримує найбільше?

 

Я вже писала, мої рідні це зараз основні мої читачі, підтримують геть усі: тато, матуся, бабусі, дідусі і навіть маленький братик. Велике їм за це дякую!!!

 

18. Найзаповітніша мрія: яка вона?

 

Моя мрія як матрьошка: для планети я хочу чистоти і спокою, для країни миру і добра, для родини здоров`я, а для себе натхнення стати письменницею…

 

19. Які є захоплення, окрім літератури?

 

Я  з захопленням вивчаю англійську мову, люблю малювати, створювати логічні головоломки. Займаюся карате, полюбляю кататися на роликах та в захваті від катання на гірських лижах…

 

20. Над чим працюєш зараз і про що будете писати

 

Зараз працюю над книгою про країну котів. Коли була маленькою дуже полюбляла котиків і читала все про них. Думаю не мені одній подобаються ці пухнастими, отож любителем котів буде цікаво…

 

21. Щоб ти побажав/побажала учасникам конкурсу?

 

Ніколи не здаватися і вперто йти до своєї мрії. Натхнення писати добрі і цікаві твори. Плідної праці і солодких перемог!

 

22. Що для тебе є щастя? Яку людину можна назвати щасливою?

 

Це людина яка живе у мирній країні, має здорову сім`ю, вірних друзів і робить справу від якої отримує задоволення. 

 

23. Як ти ставишся до критики власних творів?

 

Спокійно. Намагаюсь робити висновки. 

 

24. На що саме ти б витратив/витратила свій перший гонорар?

 

Я мрію подорожувати.  

 

25. Чому саме ти вирішив взяти участь в конкурсі «ПероДактиль»?

 

Хочу дізнатися свій рівень, почути думку про мою творчість від професійного журі. Цікаво також познайомитись з творчістю інших дітей.

 

     

 

Ознайомитись з конкурсною роботою (поезія)

 Ознайомитись з конкурсною роботою (проза) 1

Ознайомитись з конкурсною роботою (проза) 2