Парфьонов Микита

 

Зимова казка

 

           Зима… Яка чудова пора року! Все навкруги запорошено снігом. Моє подвіря зараз схоже на зачаровану країну. Під променями сонечка виблискує кожна сніжинка. Татко з Данею та Богданчиком ще додали таємничості. Вони взяли ялинку, яку нещодавно винесли з будинку, і поставили її серед двору. Навкруги зробили стежечки, прилаштували невеликі пеньочки і вдавали, ніби під ялинкою живе зайчик. Поруч поставили великого сніговика. На руки йому почепили новорічні пакетики з-під цукерок. Братики ще маленькі і вірять, що коли зайчик приходить під ялинку, то обов’язково принесе їм щось смачненьке. І кожного дня, коли мама приходить з роботи, кладе малечі солодощі.Як вони радіють!

           І мені, і братикам зима дуже подобається. Як весело та цікаво зараз. Садочок перед хатою запорошило снігом. Будинок, наче великий казковий замок, вкритий білою пухнастою ковдрою. З даху звисають прозорі бурульки, схожі на солодкі льодяники. Так хочеться їх скуштувати!

           Посеред двору причаївся колодязь. Він схожий на маленький казковий будиночок. Всередині обріс інеєм , а з глибини віє холодом і таємничістю. А навколо нього скільки слідів! Ми з Данею та Богданчиком знаємо, чиї вони. Ось тут швиденько пробігли курочки та півник. А тут поважно крокували гуси.

            Вчора татко біля самого городу із здоровенної кучугури снігу зробив хатиночку. Ну, майже, як у казочці про півника і лисичку. Ото у хлопців радощів було. Так цікаво виглядати зі сніжного віконечка!

            Зникли під снігом ворота. По обидва їх боки, мов білі казкові велетні, стоять обліплені снігом дерева. Ніби призначені хуртовиною охоронці нашого казкового подвіря.

            А на крутому схилі річки твориться щось неймовірно. З веселим сміхом дітвора катається на санчатах, грає у сніжки. Дзвінко відлунюються у зимовому повітрі їх голоси. Під вечір мороз сильнішає. Темніє. Повільно піднімається вгору димок над нашим будинком. Бездонне небо мерехтить безліччю зірок….

 

 

 

 

 

Парфьонов Микита, 9,5 років, оповідання