Костючик Марія

 

МОЇ НОВЕЛЕТКИ

  Полінчина пригода

 

          У Полінки прикрощі: приятелі ПероЯмб, ПероХорей, ПероДактиль, ПероАмфібрахій, ПероАнапест посперечалися і попсували поетичні проби, порушили письменницькі паростки, посиротили первоцвіт першопровісниці.

           Полінка плаче, печалиться.

 - Панночко! Предосить плакати. Подивись перші поетичні проби, - промовив преподобний ПероХорей.

 - Полінко, прошу: перестань печалитися. Перша проба проста, повторна – пречудова і принесе перемогу, - підказав ПероЯмб.

 - Панянко! Приголуб прехорошого ПероАмфібрахія. П’ятнадцята проба – прецизійна (точна).

 - Паняночко! Подумай про премудрого ПероАнапеста.

 - Посміховиська… Посміховиська… Панно! Полюби п’ятдесяту пробу! ПероДактиль – пріорітетний, піднесе на п’єдестал Перемоги.

 … Просто перед Полінкою постала повелителька Поезії і проголосила:

 - Полінко! Приголуб, прихили приятелів… Перетерпи прикрощі. Пізнай Поезію. Переболій, перестрадай прекрасним. І піднімешся на Парнас.

 

Щаслива мить

 

          Ранок за вікном хитнувся зненацька із-за фіранок і покликав маленьку господиню на весняну клумбу. Босі ноженята ступили на зелений м’якенький килим, малі рученята торкнулися першої квіточки сон-трави, в якої уже набубнявіли пелюсточки, приготувалися усміхнутися сонечку, а кришталеві крапельки роси застигли діамантами.

           Поруч поважний гордий нарцис пишався собою, навіть краплини роси були на ньому особливими. Здавалося, що цей гордий принц, обсипаний блискітками, вважав себе серед квітів найголовнішим. Але й він схилив свою голову перед гостею.

          Дівчинка підійшла до кущистої рути, яка бризнула їй в обличчя соками-росами рідної землі. Маленькі пуп’яночки рутиних квіточок засоромлено іще ховалися між листочками. Та дівчинка помітила на одному пагінчику пружну жилку червоного кольору, на другому – оранжевого, на третьому – жовтого. А на найменшому тюльпанчику ледве виднілася синьо-фіолетова жилка. Та це ж її улюбленець. Саме вона його посадила восени, доглядала, щоб не засох паросток. Коли ж цей красунчик порадує свою господиню?

          Усе навкруги було таке ніжно-тендітне. Із зеленого погляду маленької гості ніби виточився зелений настрій.