Теклюк Катя

 «Незвичайні пригоди Пушуні та Сердельки»

 

 Розділ 1

 Як Пушуня і Серделька познайомились

 

Того ранку короткошерста домашня кішка Пушуня навіть не підозрювала, що сьогодні подружиться з дворовою пухнастою кицею на імя Серделька. Пухнасту дворову кицю так назвали через те, що вона виглядала товстенькою із-за значної пухнастості.

Серделька поважно ходила по галявині біля дитячого майданчика і раптом помітила гарного метелика, в киці з’явилось нестримне бажання його впіймати. З протилежного боку на галявину вийшла Пушуня і теж помітила цього метелика. Киці причаїлись в траві, вичікуючи, коли метелик сяде на квітку, за кілька секунд вони обидві зробили потужний стрибок і опинились на траві у вигляді своєрідного гамбургера: знизу квітка, потім Пушуня, потім Серделька, і прикрасою над ними став метелик, що пурхаючи, присів Сердельці на вушко. Наступної миті метелик полетів до іншої квітки, Серделька скотилась з приголомшеної і настовбурченої Пушуні.

      - Ти хто? - нявкнула Пушуня

       - Я – Серделька. Мене тут всі знають, а тебе я не пам’ятаю.

        - Мене звати Пушуня. Я живу тут в квартирі на першому поверсі.

 Так відбулось знайомство.

 

Розділ 2

 Як Пушуня і Серделька боялися грози.

 

Одного разу Пушуня і Серделька вилізли на горище подивитися на гарну червневу грозу, але коли вдарив потужний грім і небо осяяла яскрава блискавка, вони так налякались, що впали на річ, яка була позаду них, ця річ – імовірно, м’яч, покотилася і котики впали в палітру з фарбами і замурзалися в різні кольори. Щоб змити фарби друзі вирішили залізти на дах під дощ, але дах виявився дуже слизьким. Нони мусили царапатись, шкрябатись, але всеодно тваринки з’їжджали вниз. Вони б ще довго борюкались, якби не потужний розлогий грім, після якого вони впали в бочку, що збирала дощову воду. Фиркаючи і пчихаючи, налякані киці вибрались з діжки. Позитивом від цього було лише те, що в такій купелі з них змилась фарба. Товаришки виглядали просто мокрими, тремтячими і холодними зовсім не так привабливо, як зелені, яскраві, свіженькі листочки на деревах і чистенький, розкішний та задоволений лопух поряд з ними.

 

  Розділ 3

Як Пушуня і Серделька ловили муху

 

Колись одного разу Серделька прийшла вгості до Пушуні поспілкуватись. Розмовляючи, киці побачили муху і почали ловити її. Вони бігали, стрибали, гралися. Cпочатку Пушуня гадала, що зловити муху буде просто, але розумна муха весь час тікала. Вона сідала то на стіл, то на стілець, а кішечки її невтомно ловили. Пушуня і Серделька спочатку високо підстрибували і переверталися в повітрі, неначе на арені цирку, потім начебто грали в схованки – пухнасті подруги шукали муху, яка ховалась в кімнаті, потім ховались вже самі, а коли муха пролітала поруч намагались налякати її – кішки раптово вистрибували і голосно нявкали. Зрештою Пушуня і Серделька вирішили влаштувати засідку: кожна мала сидіти на своєму місці, але що робити далі, кішки не продумали. Отож, коли муха підлетіла до киць і вони кинулись навздогін, засідка перетворилася в шалену біганину. Пушуня повисла на шторах, Серделька впала в торт, який стояв на столі, а муха вилетіла через вікно. Однак пухнасті не засмутились, хоча у квартирі був безлад, тому що гарно погралися!

 

Розділ 4

Як Пушуня і Серделька готували торт

 

 Щойно мама з Олею вийшли за поріг, як Серделька застрибнула у кватирку до своєї подружки. Серделька дуже хотіла показати свій новий акробатичний трюк, який називався «Мишолов»: Серделька різко стрибала вверх, насторчивши хвіст трубою і пронизливо нявчала, але цього разу вона підслизнулася на фантику з-під цукерки і коли падала, лапкою зачепилася за дверцята шафи. Тієї ж миті на голову Сердельці впала товстелезна книга – «100 простих рецептів для вашої кухні». Поки Серделька чухала голову лапкою, Пушуня з цікавістю розглядала фотографію із зображенням великого пишного торта. У обох киць аж слинка потекла, адже вони були такі ласунки – любили тістечка, печиво і звичайно ж пироги і тортики.

 - Як я хочу такого тор-р-та, - мрійливо замуркала Пушуня. Читати вони не вміли, але в книзі було багато ілюстрацій. Киці насипали в миску борошна, додали молока, яєць, дріжджі, трішечки солі, але забули про цукор, вимішали тісто, розкачали великий корж, і раптом Серделька запропонувала:

 - Давай додамо трішки ковбаски! Ото вже буде смакота!.

 Киці відкрили холодильник, а там виявилася сила силенна їжі, яка б додала смаку, – і твердий сир, і м’ясо, ненароком видушили трішки кетчупу, Серделька плюхнула також гостренького майонезу.

 Чекання біля духовки, звідки долинав аромат страви, здавалося нескінченно довгим. Аж ось прочинились двері, і до кухні зайшла Оля з мамою - їх запах теж зацікавив. Яким же був подив господарів, коли вони дістали з духовки запашну піццу.

 Піцца була напрочуд запашна і смачна. Це було не зовсім те, на що очікували Пушуня і Серделька, але все одно всім сподобалось, і киці, ніжно торкаючись Олі лапками, попросили ще по шматочку.

 

Розділ 5

 Пушуня і Серделька катаються на роликах

 

Одного разу Пушуня і Серделька захотіли покататись на роликах. Відбувалось це наступним чином: Пушуня сіла в черевик з подвійними роликами, а Серделька обв’язалась мотузкою і тягнула її за собою. Всім було дуже весело, хоча інколи ролик падав на бік і киця випадала, мурзаючись в пилюку, потім смішно чхала і обтрушувалася. Подружки мінялися місцями. До них побажали приєднатися інші котики в дворі, яким сподобалась ця ідея. Кульмінацією розваги було з’їжджання з гірки: вийшло так, що звірята надто розігнались і Серделька в ролику стала їхати швидше, ніж Пушуня бігла з мотузкою. Пушуня намагалась гальмувати ролик, також як і Серделька почала гальмувати передніми лапами, але це було неприємно. Події розгортались драматично, хоч і за законами фізики. Рятівною виявилася купа обрізаних з дерев гілок і скошеної трави обабіч тротуару – налякані киці в’їхали в туди на повній швидкості. Ролики Оля кицям подарувала, тому що вони виглядали не дуже привабливими після такої поїздки. У дворових котів з’явився справжній роллердром!