Лонська Анастасія

ЛАЇНА З ДРУЗЯМИ РЯТУЄ ПЛАНЕТУ
(пригодницько-фантастична повість)

Розділ 1. Подорож Лаїни на Місяць


      Лаїна дуже цікавилася Космосом. На канікулах вона хотіла полетіти на Місяць до далеких родичів і придумала план - вирішила проникнути на ракету й здійснити подорож.
      Пізно ввечері вона прокралася на ракету і сховалася в коробці. І саме вчасно, бо залишилася одна хвилина до зльоту.
Лаїна ніколи не літала через космічний простір. Вона не знала, як це важко. Адже треба мати гарний вестибулярний апарат. Крім того, у ракеті діє невагомість. Тож потрібно було намагатися ні на що не наштовхнутися.
      Коробка, у якій сиділа Лаїна, час від часу на щось наштовхувалася. Щоб відчувати себе безпечніше, наша героїня вилізла із неї і почала роздивлятися салон.
      Це був салон бізнес-класу. Лаїні пощастило, бо до салону ніхто не заходив і не міг її побачити.
Коли двигун ракети припинив працювати, всі, хто здійснював переліт у ракеті, вийшли на Місяць. Лаїна теж. Побачивши її,  всі дуже здивувалися. Бо зрозуміли, що це - незвичайне створіння. Тільки вона без тренувань для космонавтів змогла подолати таку довгу відстань на ракеті у Космосі. До речі, наша Лаїна - житель планети Сонце-4, яка знаходиться у Сонячній системі «444 СОНЦЯ». І вона має незвичайний вигляд.
      У неї шорстка кольору веселки, очі вогняні, ніс блакитний, схожий на кошачий. Вушка – жовтенькі, схожі на квіточку із трьома пелюсточками. У Лаїни всього шість лапок: чотири задні - ноги і дві передні - руки. Вона має великі крила, схожі на крила драконів. Та й на зріст вона немаленька – 30 метрів і вага 50 тон. Але для жителів її планети – це норма.
      У сім’ї Лаїни у кожного є свої здібності. Лаїна уміє літати, змінювати колір, чаклувати. Вона добра і нікому не шкодить. Її сім’я спеціально поселилася на Сонці-4, бо звідти видно всі проблеми людей. Тоді Лаїна, як це прийнято у її родині, якщо може, допомагає їх вирішити.

Розділ 2. День народження бабусі Лаїни


     Лаїна забула, що якраз сьогодні, коли вона прилетіла на Місяць, святкувала день народження її знаменита бабуся. На її іменини прийшли всі жителі планети. А знаменита вона була тим, що врятувала за допомогою магії жителів Місяця від собачої армії, що хотіла взяти всіх у полон.
Лаїна на Місяці ще ніколи не була. Але бачила, як виглядає будинок бабусі на світлинах. Знайшла домівку швидко. Коли подзвонила в двері, їй відчинила сама бабуся. Вони обидві дуже зраділи зустрічі.
     Лаїна розповіла історію, як вона прилетіла на Місяць. Внучка попросила вибачення, що вона без подарунка. Бабуся ж сказала, що нічого страшного. Головне, що її улюблениця завітала на свято.
     У бабусі на святі було дуже весело. Розваги були і для дорослих, і для дітей. Ніхто не сумував.
Під кінець свята одна гостя голосно скрикнула. Всі підбігли до неї і почали питати, що сталося?
     - Я побачила якесь нове космічне тіло! Ось там!
Два астрономи, які були на святі, сказали:
     - Це дуже схоже на нову планету. Ми мусимо піти до своєї лабораторії, щоб більше про неї дізнатися!!!
Бабуся Лаїни подякувала гостям-астрономам, що завітали до неї, і просила повідомити про новини.  Далі розмови на святі весь час поверталися до космічного тіла.


Розділ 3. Нова планета у системі


Коли гості розходилися по домівкам, астрономи подзвонили бабусі і повідомили:
     - Нове небесне тіло – це все-таки планета.
     - Було б гарно її дослідити, - сказала бабуся.
     - Так. Допоможіть нам знайти сміливця, який полетить туди.
Лаїна одразу ж зацікавилася новим небесним тілом. Вона дуже хотіла полетіти. Але бабуся сказала, що саму її вона не відпустить, їй потрібно знайти компанію.
     Дівчинка, яка побачила планету, ще була на святі. Її звати Міанна. Вона почула розмову онучки і бабусі, та захотіла також полетіти із Лаїною. Та й у неї був досвід перельотів. Її в такі подорожі брав батько-конструктор. Через те, що бажаючих більше не було, батьки Міанни та бабуся Лаїни погодилися їх відпустити. Та й це не дивно, бо Лаїні по земним міркам вже виповнилося 44 роки, а Міанні – 50. І батьки їм завжди дозволяли діяти самостійно і не хвилювалися за дівчат.
     Для дослідження планети спакували пакетики для зразків, всілякі зілля, наприклад зілля для невидимості, їжу. Лаїні і Міанні зробили щеплення від усіх інопланетних хвороб. Ще Лаїна взяла свій талісман - іграшкового ведмедика.
Виліт призначили на наступний день. Старт о 12:00.
Перед поїздкою Лаїна подзвонила мамі. І сказала:
     - Визирни у вікно. Ти нічого дивного не бачиш?
     - Ні, не бачу, - сказала мама.
Тоді Лаїна зрозуміла, що нову планету видно тільки з Місяця. Це означає, що лише астрономи із Місяця можуть допомогти Лаїні і її новій подрузі повернутися додому, якщо щось піде не за планом.Розділ 4. Небезпека


     Рівно в той час, коли було заплановано, Лаїна із подругою вилетіли на планету.
Політ тривав два дні. Під час подорожі дівчата гралися і думали про те, якою виявиться планета: цікавою чи ні, чи гостинні там жителі, чи є вони там взагалі. Лаїна з Міанною планували, як і коли вони почнуть збирати зразки та інші дані для астрономів.
Ось вони приземлилися.
     Лаїна і Міанна дуже втомилися, адже прилетіли пізно ввечері. Свою дослідницьку роботу вони вирішили розпочати наступного ранку.
Зранку подруги прокинулися в доброму настрої. Але він швидко погіршився, бо хтось забрав двигун від ракети. Спочатку дівчата засумували, але потім подумали і дійшли до цікавого висновку – якщо двигун хтось забрав, то на планеті є життя.
Лаїна подзвонила астрономам, щоб повідомити, що планета не безлюдна, а заселена якраз вчасно. Бо астрономи виявили небезпеку. На планету летів метеорит.
Лаїна поцікавилася:
     - Як швидко метеорит наближається до планети? Коли він впаде?
     - Ми не знаємо точно і повідомимо пізніше. Через годину. Чекайте.
Лаїна і Міанна зрозуміли, що їм не можна гаяти час і потрібно якомога скоріше дослідити планету, знайти двигун і повертатися.


Розділ 5. Знайомство із Тібом


    Весь час, який залишився до зв’язку з астрономами, наші героїні збирали зразки блакитних струнких рослин, фіолетового родючого ґрунту і помаранчевої чистої води. Вони не помітили, як дібралися до міста. Замість звичної для Лаїни домівки, тобто печери, тут були годинники.
    Саме в той час, коли юні дослідниці роздивлялися навколо, надійшов важливий дзвінок від астрономів:
     - Метеорит на планету впаде через одну добу і 5 годин, - повідомили вони.
     - Зрозуміло, - сказала Лаїна.
Цю новину вона повідомила Міанні. Вони стали разом міркувати, що робити далі. Міанна сказала, що за 29 годин вдвох вони не встигнуть зробити новий двигун. Лаїна відповіла, що забрати їх теж не встигнуть, бо летіти на планету потрібно дві доби.
    Вирішено було звернутися до жителів міста, розказати їм про небезпеку і попросити допомоги.
    Спочатку Лаїна не дуже хотіла йти до жителів, бо це ж вони напевно вкрали двигун. Але потім подумала, що вони могли просто натрапити на їх ракету, подумати, що там нікого немає і забрати механізм для дослідження. Може, вони добрі і знають, як знешкодити метеорит.
    Подруги підійшли до першого зустрічного дорослого жителя. І спитали:
     - Чи у вас є мер міста?
     - Так, є. А хто ви і навіщо він вам потрібен?
     - Ми жителі із Сонця-4 і з Місяця. Нам треба повідомити меру дуже важливу річ.
     - Нашого мера звуть Кригас. Ви його знайдете самі, бо він на вигляд не такий як інші жителі. Та ще він о 12 годині проходить містом. Тому ви його можете не шукати. Я вас запрошую до себе на какао, бо до дванадцятої ще півгодинки. До речі, мене звати Тіб.


Розділ 6. Жителі планети Зікрос


     Какао у жителів планети виявилося незвичайним - салатового кольору. А ще воно було дуже смачним.

     За півгодини Лаіна з Міанною багато чого дізналися про нову планету. Жителі її називають Зікрос, а себе – зікра. На цій планеті росте багато чудернадських рослин і є тварини. Всі тварини мають лише по три лапи, вони дуже добрі. А от люди на планеті жадібні, злі і хвалькуваті. Якщо ти скажеш їм новину, яку вони не чули, то вони тебе засміють і скажуть, що це неправда і вигадки. Місто на планеті лише одне і тут живуть всі зікри. Мер міста Кригас –  головний на планеті і дуже добрий. Він єдиний, кого зікри слухаються хоч трішечки. Загалом планета маленька і жителів на ній не багато.
     Лаїна і Міанна зраділи, що зустріли саме доброго Тіба, який з них не почав насміхатися і розповів про звички жителів. Тепер вони були впевнені, що треба розмовляти саме із мером і що разом вони придумають, як врятувати планету від метеорита.

Поки спливали півгодини, Лаїна з Міанною розповіли Тібу про свої планети. І пообіцяли взяти його до себе в гості, якщо вони всі врятуються.


Розділ 7. Зустріч із мером Кригасом


     Рівно через півгодини у двері Тіба постукав мер. Це не дивно, бо всі зікри пунктуальні. Саме тому у них домівки як годинники. Спочатку Лаїна хвилювалася, але під час розмови виявилося, що мер насправді добрий. Він чемно розмовляв із Тібом, як зі своїм другом, а не як з людиною, яка йому підвладна.

     Тіб познайомив мера зі своїми новими друзями. Мер дуже зрадів, що на планету прилетіли гості. Міанна розповіла меру, що на планету приблизно через одну добу впаде метеорит. А Лаїна додала, що вони не можуть відлетіти, бо хтось забрав із ракети двигун. На допомогу розраховувати теж не можна, бо з Місяця сюди треба летіти дві доби.

Мер сказав:
     - Дякую, що попередили про небезпеку. Ми неодмінно вигадаємо, як разом врятуватися і урятувати планету.
     Мер пішов збирати жителів і оголошувати новину, бо тільки його жителі слухалися.


Розділ 8. Варіанти порятунку


     Мер Кригас розказав зікрам про метеорит. Жителі запанікували. Мер їх заспокоїв і сказав, що разом вони щось придумають.

Радитися вирішили разом із гостями планети. Мер особисто сходив до Тіба і покликав юних дослідниць.

     Всі почали міркувати. Ідеї були різні – переїхати на нову планету, змиритися із тим, що падає метеорит, перейти на протилежний бік планети, бо метеорит може розтрощити не всю планету, а лише частину.

     Міанна, у якої тато конструктор, запропонувала перетягти планету ракетою на інше місце в Космосі, бо вона невеличка. Але для цього треба знайти двигун і удосконалити його. Правда, часу на це мало. Меру ідея сподобалася, а потім і всі жителі її підтримали. Поки ідею обговорювали, двигун несподівано знайшовся сам. Мабуть, це сталося тому, що крадій хотів вижити.

Міанна взялася за підрахунки і виявилося, що їм не вистачає трохи часу. Як же бути, адже інших гарних ідей немає…Розділ 9. У Лаїни відкривається нова сила


     Поки Міанна і мер із винахідниками Зікрос все підраховували, інші жителі віднесли двигун і необхідні деталі до ракети. Лаїна до ракети несла цілу майстерню, адже вона мала геркулесову силу. Вона так поспішала, що розігналася для польоту і...

     Лаїна пролетіла лише чверть шляху, коли майстерня враз опинилася біля ракети, а вона сама від несподіванки не встигла пригальмувати і врізалася у величезну блакитну рослину, стовбур якої був таким твердим, як у міцного дерева на Землі. На щастя ні майстерня, ні Лаїна не постраждали.

     Після удару Лаїна швидко прийшла в норму. Проаналізувавши прикрість, яка з нею сталася, вона зрозуміла, що на цій планеті у неї відкрилася нова сила – прискорювати справи. І це було дуже доречно. Мер порадив Лаїні півгодинки потренуватися, щоб Міанна і конструктори намалювали, як буде виглядати удосконалений двигун. Коли все буде готово, Лаїна повинна буде прискорити будівництво двигуна.

Це була гарна ідея. Лаїна почала тренуватися на подаванні деталей.Розділ 10. Куди поділася планета Зікрос?


     Коли ескіз був готовий, жителі разом взялися до роботи. Лаїна ж значно прискорила режим їх будівництва.

Через 20 годин робота була завершена. Залишилося під’єднати планету до ракети. Вирішено було закріпити трос там, де багато дерев, бо коріння дерев переплелося всередині планети і укріпило ґрунт.

     Старт було призначено за годину. Жителі пішли ховатися у свої будинки задля безпеки. Але Тіб та мер полетіли разом із Лаїною та Міанною, щоб вибрати нове місце для своїх жителі та планети.

     Нове місце для планети знайшли швидко, воно було навіть краще, ніж попереднє. А ще Зікрос можна було тепер бачити з інших планет.
Під час мандрівки приятелі помітили, що спільна робота зробила зікросів більш чемними, добрими, щирими та навчила їх вірити новинам не тільки від мера, а й від інших людей.

     Коли Лаїні і Міанні довелося повертатися додому, жителі планети зробили їм сюрприз – у центрі міста встановили пам’ятник чотирьом спасителям планети - Лаїні, Міанні, меру і Тібу. Лаїні і Міанні дали багато зразків з планети для досліджень і книжки про планету і мешканців.
Лаїна повернулася до бабусі із новою магічною здібністю. Бабуся дуже зраділа, що її внучка талановита. Вона була впевнена, що у неї є купа здібностей, про які вона ще не здогадується.

     Міанна вирішила стати винахідником-конструктором. А ще вони з Лаїною стали найкращими подругами. І вирушили разом на планету Сонце-4, де Лаїна планує показати подрузі, як вона живе.

     Тіба стали дуже поважати і планують його подорож на Місяць. А жителі Зікроса чекають нових гостей, бо про їх планету тепер знають усі.
Коли Лаїна розповіла про свою подорож мамі, то вона її похвалила. Бо врятувати планету – це добра справа в традиціях сім’ї Лаїни.