Шибарєв Владислав

 Вечеря для мами й тата

 

На галявині, що біля старої ялиці, бавилася вся лісова малеча. Серед них були й діти Куцохвостих – Латочка та Плямко. Звірята забавлялись, не звертаючи уваги на час. Та ось Латочка звернулась до братика:

 

- А ти пам’ятаєш прохання матусі?

- Знову ти про своє. Я не буду вечеряти, бо доволі поласував молодими пагонами, - обурився Плямко й спокійно продовжував гратися зі своїми друзями.

 

Латочка нічого йому не сказала у відповідь, а тихо пішла додому, під калиновий кущ на узліссі. Вона швидко впоралася із проханням мами – приготувала вечерю на всю заячу сім’ю. Бо татко з матусею пішли до сусідньої галявини : придивлятися місце для безпечної зимівлі.

 

Маленька господарочка нарвала смачної моркви, накришила капусти та пагонів, заварила липового чаю. І ось повернулись батьки й незабаром прибіг Плямко. Всі сиділи за столом і ласували смачною вечерею.

 

- Діти, а ви вже зовсім дорослі! Вам можна довірити будь-яку справу, - хвалила дітей зайчиха-мама. Будьте завжди такими відповідальними.

 

Латочка світилась від щастя, бо мама її похвалила. Тільки Плямко став чомусь сумним і перестав ласувати молодими пагонами. Йому стало дуже соромно, що він не послухав сестрички,та ще й не дотримав свого слова – сів до столу.

 

Наступного разу, коли батьки йшли далеко від рідної хатки, то йому вже не потрібно було нагадувати про батьківські прохання. Плямко першим вирушав додому й кликав за собою Латочку.