Кириєнко Софія

 Мешканці підземного царства

 

У підземному царстві живуть мурашки і хробачки, кроти і сіренькі миші, хом`яки і ховрахи. У кожного своє житло, своя сім`я, своя робота.

 

Мурашки – трудівнички з ранку до вечора працюють, ніякої роботи не цураються – вони гарні будівельники. Он який замок собі побудували; велика сім`я в ньому живе. Хоч вони і маленькі комашки та скільки на своїх спинках переносили соломинок, травинок та зерняток. Недарма кажуть про тих, хто любить працювати, що трудяться, мов мурашки.

 

По сусідству з ними хробачок проживає, який все тунелі риє, ще землю розпушує, щоб рослинкам було чим дихати. Він спокійний, мовчазний і дуже смішний, зла нікому не бажає та сусідам допомагає.

 

А ось неподалік простора хатинка-нора. Хто в ній живе? Давайте зайдемо. Хатинка має заможного хазяїна. Тут усе гаразд, усе на своїх місцях. А ось і комора. Скільки добра всякого: пшениця, ячмінь, кукурудза, навіть морква, картопля, сир, хліб, сало. Ось це, мабуть,спальня – чисто прибрано, а це бібліотека – скільки книжок та журналів. Стоять горщики з квітами та колосками, гілочками горобини, калини. Хто там пищить тоненько? Та це ж мишка – шкряботушка, то вона тут живе. Так, як і мурашки, працює цілісінький день. А ввечері ходить у гості до свого сусіда крота, читає йому казки, бо той зовсім осліп, тому що з-під землі дуже рідко виходить у світ білий. Так і живуть вони дружно та щасливо з сивої давнини до нашого часу.