Чемерис Софія

 Наш дім – Земля

 

Наш дім – Земля!

 

Квітуча ця планета,

 

Чудова, неймовірна та прекрасна.

 

Хай нашої байдужості тенета

 

Не згасять над Землею сонце ясне.

 

Ми – люди, ми – Земляни, живемо на такій прекрасній, цікавій, чудовій та неймовірній планеті. Та чи гідні ми цього?

 

Інколи аналізуючи наші дії та вчинки, починаєш з острахом думати, що ми все робимо для того, щоб зруйнувати світ, в якому живемо. Ми в гонитві за комфортом перестаємо звертати увагу і цінувати найменше. Саме це найчастіше стає причиною глобальних проблем. Здається, що немає нічого страшного, якщо ми викинемо будь-яке сміття, зрубаємо дерево, забруднимо річку. Це ж все така «дрібниця» в світовому масштабі.

 

Е, ні! Навіть найменша така «дрібниця» з кожним разом наповнює чашу «терпіння» природи і веде до екологічного лиха.

 

Наше невеличке село Котюжини – невеличка, можна сказати, мізерна частинка планети Земля. Саме тут знаходиться ботанічна природна пам’ятка місцевого значення «Котюжинська ділянка»; в народі її називають просто «Вільха». Рідкісна порода дерев, яка має назву «вільха чорна», росте в цій місцині давно. Старожили села згадують, що раніше це була болотиста місцевість, багата різними видами рослин, комах, тварин. Проте згодом діяльність людини негативно вплинула на природних мешканців ботанічної пам’ятки – багато з них загинули, зникли, продовжується, на жаль, і вирубування вільхи.

 

Сьогодні, коли з усіх куточків Землі ми чуємо новини про помсту природи людині за її байдужість, жадібність, хочеться запитати кожного: однокласників, сусіда, рідних, знайомих…: «А що буде далі? Що залишиться після нас? Невже, тільки гори сміття та пустка?»

 

Ні! Такого дозволити не можна!

 

Ніякий високотехнологічний комфорт не зрівняється із зеленою галявиною, оточеною замріяними соснами. Не гуркіт транспорту милує наш слух, а спів птахів та дзюрчання струмка. І саме цим наповнюється життя планети, планети Земля, чудової, неймовірної та прекрасної, на якій живуть щасливі люди, котрі оберігають її своєю любов’ю та турботою.