Сівер Світлана

 

Казка про звички різні - шкідливі та корисні

 

Гроші — мідь, одяг — тлін, а здоров’я - найдорожче”

 

Народна творчість

 

Десь, колись, а може вчора відбувались ці події. Жили-були два хлопчики (хоча могли бути й дівчатка), із впевненістю можна сказати - діти. Спираючись на їх досвід, спробуємо розібратися, які звички приносять нам користь, а які — шкодять нашому здоров’ю. Зазирнімо в майбутнє і спрогнозуймо наслідки здорового й нездорового способів життя, щоб не наробити помилок та не завдати шкоди своєму організмові.

 

За спосіб життя кожної людини відповідають її уподобання та численні звички. А що таке звички? Звички — це ті правила, які ми умисне або мимоволі встановили для себе, те, що робимо щодня або дуже часто.

 

Наші дітлахи - Дем'ян і Фома. Отже, настає ранок. Дем'ян прокидається бадьоро та одразу стає до зарядки, виконує фізичні вправи. А от Фома має звичку довше поспати, ліньки йому робити якусь там зарядку. Як ви думаєте, у кого із цих дітей є гарна, корисна для здоров’я звичка? А ігнорування ранкової зарядки — яка звичка? (Думайте, міркуйте та на вус мотайте.)

 

Хто зробив зарядку, хто — ні, та після неї настає час водних процедур. І от Дем'ян вмивається ретельно, прохолодною (але не крижаною!) водичкою, з духмяним, запашним милом, обов’язково чистить зубки. Фома теж умивається, але як? Та так, як він звик це робити: занадто гарячою водою, без мила (а навіщо воно, коли так щипає очі?), а зуби взагалі не чистить, бо не має, бачте, такої звички.

 

Далі час нашим школярикам приступати до сніданку. Але що це? Дем'ян сів до столу, не поспішаючи з’їв кашу й попив теплого чаю, а Фома, похапцем з’ївши маленьку шоколадку, став одразу вдягатися до школи.

 

Далі хлопчики йдуть до школи. Один з них усе поглядає на спортивний майданчик: так і хочеться йому після уроків прийти сюди, щоб пограти з друзями у футбол або бадмінтон. А Фома із заздрістю дивиться на старшокласників: вони такі дорослі, вже, мабуть, і цигарки палять! «Підросту — теж буду палити»,— думає Фома. Шановні читачі, а ви як вважаєте, що корисніше для здоров’я — займатися спортом чи палити? (Я теж вважаю, що спорт - це корисно, а паління — дуже шкідлива звичка.)

 

Продзвенів дзвоник, починається урок. Сидять наші хлопці теж по-різному: Дем'ян має звичку сидіти рівненько, випрямивши спинку. А от Фома сидить за партою, зсутулившись та вигнувши спину дугою, пише, нахилившись до самого зошита, — мало не носом літери виводить... Робіть висновок самі. (Адже неправильна постава під час сидіння за партою може викривити хребет і спричинити захворювання в майбутньому.)

 

На великій перерві хлопчики заходять до шкільної їдальні. Обидва миють руки, а в буфеті Фома чомусь не бере обіду, а купує тільки пиріжок. Бігає по шкільному коридору, поспіхом ковтає та не жує. А Дем'ян бере і першу, і другу страву, їсть, ретельно пережовуючи, не кваплячись. (Ніби обидва і не голодні та наслідки очевидні: людина, яка харчується неправильно, всухом’ятку відчуває важкість, біль, неприємні відчуття в животі.)

 

Ось і день наближається до кінця. Дем'ян лягає спати вчасно. А от Фома не такий — у нього є звичка допізна грати в комп’ютерні ігри, дивитися телевізор або читати, лежачи в ліжку.

 

Так-так, наші звички бувають різними — і наслідки, і вплив на організм вони також мають різні. Одні роблять нас здоровішими, міцнішими, більш стійкими до хвороб, а інші, навпаки, послаблюють наше здоров’я, викликають кволість, забирають наснагу й життєві сили. Недаремно в народі кажуть: «Найбільше багатство — здоров’я»,бо без нього людині важко насолоджуватися будь-чим, а хворий мріє тільки про одужання.

 

Думайте, міркуйте та на вус мотайте. Наша казка вчить, а ВАМ на світі жить!!!