Шерепенко Єлизавета

 Вівця та вовк

 Казка

  

   Жив собі в одному селі пастух. Була у нього велика отара овець. У тій отарі жила вівця на ім'я Марфа. Їй не подобалися ні інші вівці, ні її життя, навіть ім'я їй своє не подобалося. Вона завжди мріяла стати вільною і знаменитою. Довго Марфа виношувала план втечі. І ось одного разу вранці вона все-таки зважилася на нього. Поки пастух виганяв отару на пасовище, Марфа непомітно зібрала в рюкзак свої документи, гроші, що залишилися за торішню стрижку вовни, деякий одяг і непомітно покинувши рідну отару, пішла в сторону лісу.


   Ліс в тій окрузі був зовсім не страшним. У ньому не водилося жодних злих звірів, тому-то наша героїня без будь-якого страху увійшла в лісові хащі. Поки вівця йшла по стежці, все далі заглиблюючись в ліс, вона думала про те, чим же вона буде займатися, щоб стати знаменитою і всіма улюбленої.


   «Може стати рок-зіркою» - подумала Марфа. Насправді вона непогано співала на концертах, присвячених дню збору врожаю. «У мене ж немає гітари» - відразу ж відкинула цю ідею вівця.


   «Може стати артисткою театру? Але у мене немає навіть імпресаріо». Тим часом вона все глибше і глибше заходила до лісу.
Раптом вівця побачила на землі якусь коробочку, яку напевно тут загубили недбайливі туристи. Відкривши її, наша героїня побачила гральні карти.


- Оце так знахідка, - вигукнула Марфа, - тепер я знаю, чим буду займатися.


- Кращої ворожки в лісі не знайдете, - сказала вона сама собі, засовуючи карти в кишеню піджака.


І тільки вівця стала мріяти про свій власний бізнес, як почула, що її хтось покликав.


- Агов, вівця, куди прямуєш?


Марфа озирнулася, але нікого не побачила.


- Ти куди йдеш? - знову запитав голос.


- Та ось йду, знайомлюся з місцевим населенням, хочу тут оселитися, відкрити свій бізнес, - сказала вівця, - мене кличуть Марфою, а ти хто?


-А я Хам Хамич.


   Перед Марфою з'явився звір з довгим хвостом і великими очима. Марфа здогадалася, що це хамелеон, вона бачила такого в енциклопедії пастуха.


Якесь простацьке у тебе ім'я, Марфа, - сказав Хам Хамич


- Мені воно теж не подобається, завжди мріяла бути Агатою, - відповіла на те вівця.


   Як з'ясувалося з розмови з Хам Хамичем, він виявився працівником міграційної служби і пообіцяв змінити офіційно ім’я нашій героїні та паспорт, як тільки вона знайде житло і принесе фотографію. Обмінявшись телефонами, і дізнавшись у хамелеона, де знаходиться найближчий салон краси, вівця, будемо називати її вже Агатою, рушила далі.


   Вивіску «Салон Краси» Агата побачила здалеку. Зайшовши в салон, вівця побачила руду господиню салону - лисицю Алісу.


- Заходь, заходь. Бачу, що ти в лісі новенька. Для нових клієнтів у нас знижка 50% на стрижку, укладку і педикюр копит, - люб'язно стала запрошувати нашу героїню лисиця Аліса.


   Поки над Агатою чаклували професіонали, вівця дізналася від Аліси всі місцеві новини і плітки.

 

   Вийшовши з салону, Агата вже знала, що ведмідь Бурмило здає свій холостяцький барліг не дуже далеко від центру, а кращий фотограф на весь ліс - заєць на ім'я Косий.


   Але перш ніж сфотографуватися, Агата захотіла зробити собі татуювання. З цим їй допоміг місцевий кравець, а заодно майстер тату їжак Кольок.


- Давай зробимо татуювання на лобі в формі зірки, - запропонував їжак. Агата погодилася з радістю на таку пропозицію.
   Зі світлиною виявилось справа не зовсім проста. За зайцем Косим, довелося побігати по всьому лісу. Косий в цей час готував цикл світлин «Птахи нашого лісу», і його дуже важко було наздогнати. Але коли фотографія була готова, Агата не могла натішитися, дивлячись на своє фото.
Ведмідь Бурмило дуже зрадів, коли дізнався, що Агата хоче зняти у нього барліг на довгостроковий час. Домовившись про ціну, Бурмило урочисто вручив Агаті ключ від свого житла. Як дізналася Агата, ведмідь вже півроку був одружений, купив просторий барліг в самому центрі, а своє холостяцьке житло не міг ніяк здати.

 

   У барлозі було чисто і досить комфортно. Меблів було небагато, але Агата не засмутилася, вона навпаки раділа, що у неї є власна квартира.
Тепер можна дзвонити і Хам Хамичу. Житло і світлина у Агати вже є. Хам Хамич не змусив себе довго чекати і видав новенький паспорт протягом трьох днів.
Агата взялася до роботи. Насамперед вона вирішила зробити рекламу своєму бізнесу. Вона по всьому лісу розклеїла оголошення:

 

  «Якщо ви хочете дізнатися свою долю, заходьте до кращої ворожки від північного кола до екватора. Кращою в своїй справі, а ніж Агата не існує».
Вивіску над своїм житлом вона прикрасила блискітками і зірочками.

 

   Справи пішли досить успішно. Перше пророцтво стосувалося Хам Хамича. Завзятому холостяку Агата передбачила швидке весілля. Буквально через тиждень він зіграв весілля. Що тут почалося, натовп бажаючих стояв в черзі до Агати.
Лисиці Алісі Агата порадила відкрити в салоні масажний кабінет. Доходи у власниці салону збільшилися у декілька разів.
Зайцю Косому напророкувала велику винагороду. І точно, за цикл світлин «Птахи нашого лісу» журнал «Лісові мешканці» присудив зайцю перше місце з головним призом 10 кг моркви.


   Все складалося дуже гарно і для Агати і для інших мешканців лісу. Але одного разу сталося непередбачене. Варто нагадати, що ліс був мирним не завжди. Він став безпечним тільки тоді, коли всіх злісних правопорушників посадили до в’язниць. І ось в одну з ночей з в'язниці втік вовк і оселився в урочищі на околиці лісу. Він став залякувати всіх звірів. Змушував носити йому їжу і гроші, погрожуючи розправою. Не боявся навіть робити вилазки в село і красти курей з курників.


   Всі лісові мешканці почали звертатися до віщунки Агати, щоб вона допомогла якось позбавити ліс від вовка.
Недовго думаючи, Агата написала лист пастуху, який вже точно не любив вовків.

 

   «Шановний! Якщо хочеш зловити вовка, який розгулює по лісі і краде курей в селі, приходь з сіткою в вовче урочище після півночі. Твоя овечка Агата, та, що раніше була Марфою»          
Пастух недовго розмірковував. Він по телевізору бачив оголошення, що міському зоопарку потрібен вовк. Тепер його ніхто не міг втримати від рішучих дій.


   Піймавши вовка, пастух доставив його до зоопарку. Дирекція подякувала пастуха і видала щедру винагороду.

 

   Пастух не забув і про Агату, хоч спочатку і злився на неї за втечу, та все ж таки купив їй в подарунок гітару.

 

   Звірі ж на чергових виборах обрали Агату президентом. Вона тепер мудро править, іноді все-таки ворожить на картах, а найчастіше виступає на рок - концертах, граючи на гітарі, не тільки у себе в лісі і на селі, де живе пастух, а й в місті.
Останній її концерт пройшов з успіхом у міському зоопарку, а одним із слухачів був знайомий вовк, він їй аплодував і викликав на «біс». Ось так!!!